Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
Fontána Masarykovo náměstí
Fontána Masarykovo náměstí
Od července roku 2008 zdobí Masarykovo náměstí fontána akademického sochaře Františka Häckela. Jeho dílo je tvořeno dvěma půlkruhovými bloky z hrubozrnné červené žuly. V letních měsících je posezení u fontány příjemným zpestřením pro obyvatele i návštěvníky města.

Město Jindřichův Hradec

oficiální stránky města
Turisté tudy ->

Přeskočit navigaci

Navigace

 

Kontakty

Městský úřad
Jindřichův Hradec

Klášterská 135/II
377 22 Jindřichův Hradec

tel. ústředna: 384 351 111
e-podatelna: podatelna@jh.cz
ID datové schránky: dc7b3kp

Pracovní doba MěÚ:

pondělí* 7:30–17:00 hodin
úterý 7:30–15:30 hodin
středa* 7:30–17:00 hodin
čtvrtek 7:30–15:30 hodin
pátek* 7:30–13:30 hodin

* úřední den

Více informací


Anketa

Kolik altánů je v Mertových sadech?
 
11% (51)
 
8% (36)
 
68% (307)
 
12% (52)
Všechny ankety a kvízy

Záložky

 

Aktuální situace

● SOUČASNÁ AKTUÁLNÍ SITUACE

Ptačí chřipka i v Jindřichově Hradci

Ptačí chřipka je již i v Jindřichově Hradci. Krajská veterinární správa potvrdila výskyt této nebezpečné nákazy v Horní Lhotě. Jindřichův Hradec včetně všech místních částí (mimo Dolní Radouně) na základě nařízení státní veterinární správy, se rázem ocitl v pásmu dozoru. Všichni chovatelé drůbeže, nebo jiného ptactva chovaného v zajetí, musí realizovat řadu nařízených opatření.

Je zakázán veškerý pohyb drůbeže, tedy jeho převážení. Dále zákaz požádání výstav, přehlídek, trhů, soutěží, a jiných svodů drůbeže nebo jiného ptactva chovaného v zajetí. Myslivci mají zákaz vypouštění drůbeže za účelem zazvěření.

Na člověka subtyp viru H5N8 přenosný není. Přesto je žádoucí vyvarovat se kontaktu s podezřelými zvířaty, uhynulými ptáky. Dávat ve zvýšené míře pozor na děti, ale i na domácí mazlíčky.

Uhynulou drůbež a jiné ptactvo chované v zajetí hlásí chovatel veterinární správě. Nálezy v přírodě budou sbírány silami Hasičského záchranného sboru, nebo členy jednotek dobrovolných hasičů obcí (dle rozhodnutí Operačního střediska HZS), uloženy do plastového pytle a ukládány do kontejneru v areálu Služby města Jindřichův Hradec s.r.o. 

V současné době Město Jindřichův Hradec realizuje nařízená veterinární opatření. Jedná se především o šetření v jednotlivých chovech drůbeže a zpracování soupisu všech komerčních chovatelů drůbeže.

Další informace:
ikona souboruNařízení státní veterinární správy ze dne 7.2.2017 – nařízení, opatření, úkoly
ikona souboruPtačí chřipka informace pro veřejnost
https://www.svscr.cz/vysocepatogenni-aviarni-influenza-v-cr-aktualni-informace/

Současná aktuální situace, z bezpečnostního hlediska, nepředstavuje pro občany města Jindřichův Hradec žádná vážná nebezpečí.

Přesto doporučujeme:
a) být opatrný i při sportovních aktivitách, kdy nám hrozí pády, úrazy a poranění; sport a zábava mohou být nebezpečné - například jízda na neosvětleném kole je doslova hazardem. Stejně tak jako jízda bez přilby (při 80 % smrtelných úrazů na kole neměli cyklisté přilbu).
b) řada úrazů vzniká také při našich kutilských aktivitách – dodržování ochrany zdraví a bezpečnosti práce je nutné realizovat nejen v práci, ale i na chatách, chalupách a zahrádkách
c) z dlouhodobého hlediska pro náš život je důležité vědět, co jíme a kolik chemických látek z potravin zbytečně doslova „otravuje“ naše tělo
d) věnovat pozornost svému majetku je také důležité – pozor na vandalství, krádeže, zásada nepouštět "nikoho cizího" do svého bytu, domu - platí stále
 

● SOUČASNÉ NEBEZPEČÍ
Současné nebezpečí především spočívá v každém z nás. Ukolébáni vyspělostí civilizace, jejími technologiemi, si většinou ani neuvědomujeme nebezpečí kolem nás. Ale jen do doby, kdy se "něco" pokazí. Nejede výtah, vybije se mobilní telefon, přestane téct z kohoutku pitná voda, nejde proud, nefunguje bankomat, ..... Nebo nás začne bolet zub, máme chřipku, opomenuli jsme preventivní prohlídky, léčba se úplně nepodařila.
Současné nebezpečí spočívá v každém z nás také proto, že si neuvědomujeme, nebo spíše přehlížíme, opomíjíme, podceňujeme skutečnost, že se nám může "něco zlého" stát. Přehlížíme, podceňujeme a bagatelizujeme rizika. Přitom statistika předčasných (lépe řečeno zbytečných) úmrtí v České republice je děsivá - více jak 100 000 úmrtí ročně. A to dopravní nehody představují je 0,50 %, 0,70% pády, 1,50% sebevraždy, ale 25% zhoubné novotvary a téměř 50% nemoci oběhové soustavy.

● AKCE, ÚKOLY, OPATŘENÍ KRIZOVÉHO MANAGEMENTU

V tomto roce v rámci celé oblasti krizového řízení oddělení krizového řízení plní tyto hlavní úkoly:
1. příprava krizových manažerů obcí.
2. příprava zpracování grafických dat a informací orgánu krizového řízení obce s rozšířenou působností pro zajištění připravenosti na řešení rozsáhlých mimořádných událostí a krizových situací.
3. prověření složek integrovaného záchranného systému - cvičení na téma "hromadná dopravní nehoda".

Další plánované hlavní úkoly na rok 2017:
1. optimalizace krizové dokumentace obcí 
2. zpracování operačních karet k řešení rozsáhlých mimořádných událostí

 

27.10.2011 13:02:46 - aktualizováno 8.2.2017 10:44:43 | přečteno 7786x | jiri.hruska

Vyhledávání 
Městský úřad Jindřichův Hradec © 2011  |  Klášterská 135/II, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
telefon: +420 384 351 111  |  fax: +420 384 361 503  |  Podatelna
Mobilní verze stránek
Registr oznámení  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Webmaster  | 
load