Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec
Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec
je jeden z nejhodnotnějších architektonických souborů u nás. Roku 1996 byl prohlášen národní kulturní památkou. Svou rozlohou se řadí na třetí místo v České republice. Návštěvníky čekají tři prohlídkové trasy, rozdělené podle jednotlivých stavebních etap.

Město Jindřichův Hradec

oficiální stránky města
Turisté tudy ->

Přeskočit navigaci

Kontakty

Městský úřad
Jindřichův Hradec

Klášterská 135/II
377 22 Jindřichův Hradec

tel. ústředna: 384 351 111
e-podatelna: podatelna@jh.cz
ID datové schránky: dc7b3kp

Pracovní doba MěÚ:

pondělí* 7:30–17:00 hodin
úterý 7:30–15:30 hodin
středa* 7:30–17:00 hodin
čtvrtek 7:30–15:30 hodin
pátek* 7:30–13:30 hodin

* úřední den

Více informací


Anketa

Kolik altánů je v Mertových sadech?
 
11% (51)
 
8% (36)
 
68% (307)
 
12% (52)
Všechny ankety a kvízy

Záložky

 

Do práce na kole 2016

Zdravíme všechny účastníky letošního ročníku DPNK!

Je tu konec soutěže a podle zatím neoficiálních výsledků jste Nikolku dovezli až do Přerova! Děkujeme a těšíme se na vás na závěrečné kolopárty, která se koná 17. 6. 2016 od 17:00 hodin v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci.

Nikolka Mapa 3, obrázek se otevře v novém okně


Zdravíme všechny účastníky letošního ročníku DPNK!

Opět je tu pátek a grafické znázornění Nikolčiny cesty do Klimkovic. Během týdne jste Nikolku úspěšně dovezli nejen do Vyškova, ale už se blíží i k Přerovu. Všem patří velký obdiv a poděkování. Do konce soutěže zbývají 2 dny.

Nikolka Mapa 2, obrázek se otevře v novém okně


Zdravíme všechny účastníky letošního ročníku DPNK!

Pro lepší přehled o tom, jaký význam mají vaše našlapané kilometry, ukazuje tento obrázek. K dnešnímu pátečnímu poledni jste Nikolku dovezli do Brna, lze říci, že už ho pomalu opouští a vyrazila směrem na Vyškov. Dojede až do Klimkovic? Do konce soutěže zbývá 7 dní.

Nikolka Mapa, obrázek se otevře v novém okněVeselá jarní cyklovyjížďka 2016

Zveme všechny příznivce cyklistiky, zvláště pak registrované účastníky letošního ročníku Do práce na kole, na Veselou jarní cyklovyjížďku, která se koná v sobotu 23. dubna 2016 od 14:00 hodin.

Zahájení proběhne v Muzeu fotografie a obrazových médií v ulici Kostelní č. p. 20/I, poté projede  peloton cyklistů, jehož součástí bude i letos velocipedista Erik Pirošuk na svém vysokém historickém kole zvaném „Kohoutovka“, Jindřichovým Hradcem (ikona souborumapa). Cestou je připravena zastávka v Zahradním centru, kde bude probíhat akce zmrzlina na triko=registrovaní cyklisté v tričku letošního ročníku soutěže zde obdrží zmrzlinu zdarma. Vyjížďka vyvrcholí na dopravním hřišti Automotoklubu doprovodným programem:
 • Zpřístupnění celé trati dopravního hřiště a simulace různých dopravních situací, nebude chybět ani možnost vyzkoušet si jízdu zručnosti
 • Testovací jízdy pro velmi zručné cyklisty na „divnokole“ technického fajnšmekra pana Standy Mrzeny. Světový unikát kola, které jste jistě ještě neviděli, byl vyroben dle obrazu malíře Kamila Lhotáka. Připravena odměna pro cyklisty, kteří jízdu na tomto kole zvládnou!
 • Krátké pojednání o výbavě správného cyklisty
 • Opékání buřtů – každý účastník obdrží buřta, drobné občerstvení zajištěno
Ti z Vás, kteří by se chtěli přihlásit do soutěže Do práce na kole a chtěli tak podpořit Nikolku Hořejší z Horní Pěny, mají možnost do konce dubna na webové stránce www.dopracenakole.cz.

Akce se koná za každého počasí.

Srdečně zvou organizátoři
 
KVÍZ 2015

Kvíz je umístěn ikona souboruzde. Po otevření odkazu vyplňte do jednotlivých sloupců zastávky parního vlaku ve směru Jindřichův Hradec - Nová Bystřice tak jak jdou za sebou. Poté poskládejte z písmen ve zvýrazněných rámečcích správné znění tajenky. Soubor si uložte a odešlete na email capek@jh.cz. Do emailu nezapomeňte napsat vaše jméno, příjmení a název týmu, ve kterém soutěžíte.


"Pára na triko" - informace k soutěžiParní vlak, obrázek se otevře v novém okně

Již zítra ve 12:00 hodin zde bude připraven kvíz pro zájemce o jízdu parním vlakem - "Pára na triko"!

Prvních 20 soutěžících, kteří zašlou správné znění tajenky na email capek@jh.cz, se bude moci radovat z výhry v podobě jízdy parním vlakem JHMD do Nové Bystřice a to již tuto sobotu. 

Podmínkou je registrace v soutěži Do práce na kole.

Držíme palce.


Veselá jarní cyklovyjížďka - zábava i poučení pro malé i velké sobota 25. dubna 2015 od 14,00 hod

Zveme Vás na Veselou jarní cyklovyjížďku pro všechny příznivce cyklistiky, která se koná v sobotu 25. dubna 2015 od 14,00. Sraz je v Muzeu Jindřichohradecka v ulici Štítného č.p. 124/I.

Vyjížďku zahájíme vernisáží výstavy historických kol, kterou pro Vás připravilo Muzeum Jindřichohradecka. Poté se projedeme Jindřichovým Hradcem (ikona souborumapa). Součástí pelotonu cyklistů bude i letos velocipedista Erik Pirošuk na svém vysokém historickém kole zvaném „Kohoutovka“.

Akce vyvrcholí v prostorách Muzea fotografie a moderních obrazových médií v bývalé jezuitské koleji. Kde je pro Vás připravena spousta zábavy a trocha poučení:

 • Komentované módní performance o vývoji jak bicyklů, tak i příslušného oblečení, kterou pro Vás připravil pan MgA. Jakub Valášek a odvážní figuranti zakončené představením letošních profilů cyklistů
 • Krátké pojednání o výbavě správného cyklisty
 • Testovací jízdy citybiků, elektrokol a koloběžek z dílny Cyklo – Leoš Pospíšil
 • Testovací jízdy historických koloběžek zapůjčených panem Rodějem z Veteran muzea Jílovice http://www.veteranmuzeumjilovice.cz/
 • Testovací jízdy pro velmi zručné cyklisty na „divnokole“ technického fajnšmekra pana Standy Mrzeny. Světový unikát kola, které jste jistě ještě neviděli, byl vyroben dle obrazu malíře Kamila Lhotáka.
 • Vystoupení hudební skupiny Bohemian Swing Band – Karel Pixa
 • ZMRZLINA A PIVO ZDARMA PRO VŠECHNY V TRIČKU DO PRÁCE NA KOLE 2015!

Občerstvení zajištěno v kavárně FotoCafé v prostorách muzea fotografie.

Akce se koná za každého počasí.

Srdečně zvou organizátoři


Vyhledávání 
Městský úřad Jindřichův Hradec © 2011  |  Klášterská 135/II, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
telefon: +420 384 351 111  |  fax: +420 384 361 503  |  Podatelna
Mobilní verze stránek
Registr oznámení  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Webmaster  | 
load