Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
Fontána Masarykovo náměstí
Fontána Masarykovo náměstí
Od července roku 2008 zdobí Masarykovo náměstí fontána akademického sochaře Františka Häckela. Jeho dílo je tvořeno dvěma půlkruhovými bloky z hrubozrnné červené žuly. V letních měsících je posezení u fontány příjemným zpestřením pro obyvatele i návštěvníky města.

Město Jindřichův Hradec

oficiální stránky města
Turisté tudy ->

Přeskočit navigaci

Navigace

 

Kontakty

Městský úřad
Jindřichův Hradec

Klášterská 135/II
377 22 Jindřichův Hradec

tel. ústředna: 384 351 111
e-podatelna: podatelna@jh.cz
ID datové schránky: dc7b3kp

Pracovní doba MěÚ:

pondělí* 7:30–17:00 hodin
úterý 7:30–15:30 hodin
středa* 7:30–17:00 hodin
čtvrtek 7:30–15:30 hodin
pátek* 7:30–13:30 hodin

* úřední den

Více informací


Anketa

Kolik altánů je v Mertových sadech?
 
11% (51)
 
8% (36)
 
68% (307)
 
12% (52)
Všechny ankety a kvízy

Záložky

 

Plán rozvoje

Strategický plán rozvoje města Jindřichův Hradec (SPRM)

Město Jindřichův Hradec připravilo dokument „Strategický plán rozvoje města Jindřichův Hradec 2015–2020“. Je to dlouhodobý koncept rozvoje, formulující základní potřeby města na období let 2015–2020. Podobně jako nejmenší ekonomická jednotka, jakou je domácnost, tak i obce, města, regiony, republika, ale i větší celky, jako je Evropská unie, se neobejdou bez stanovení určitých cílů, jak dlouhodobých (strategických), tak krátkodobých (operačních), ke kterým chtějí v budoucnu směřovat a s jakými prostředky těchto cílů dosáhnout.

Strategický plán rozvoje města Jindřichův Hradec je zpracováván v postupných krocích v souladu s obecnou a doporučovanou metodikou tvorby strategických plánů, s důrazem na transparentnost, otevřenou komunikaci a princip partnerství. Do tvorby plánu byli zapojeni zástupci všech sektorů: veřejného, neziskového i podnikatelského, což by mělo zaručit, že tato strategie vychází ze skutečných a identifikovaných potřeb území. Představuje tak konsenzus místních aktérů a obyvatel nad budoucími směry rozvoje města, vyjádřený v dohodnuté vizi, globálním cíli, prioritních cílech a zejména v opatřeních vedoucích k naplnění této struktury cílů.

Všichni aktéři v čele s místní správou by měli v následujícím období všemožně podporovat naplnění těchto opatření, vzájemně spolupracovat na jejich realizaci, vyhledávat zdroje financování projektů a pokoušet se tyto finance získávat. K naplňování opatření lze přispívat nejen samotnou přípravou a realizací konkrétních projektů, ale i nejrůznějšími způsoby vzájemné dílčí podpory, sjednocením zájmů s okolními obcemi a regiony a podobně. Strategický plán rozvoje je také jedním z podkladů pro podporu realizace projektů z fondů Evropské unie a dalších zdrojů.

Proces strategického plánování je proces dlouhodobý, soustavný a otevřený. Ve vytvořené strategii by mělo docházet k systematickému posuzování změn vstupních podmínek i dosažených výsledků. Úspěšný strategický plán je nutné chápat jako dohodu o budoucím rozvoji území a – má-li se stát opravdu zdařilým – je nutná nejen ochota přijmout tento dokument jako rozvojový plán území, ale v případě potřeby vynakládat úsilí ke zdokonalování a aktualizaci tak, aby nebyl pouze ideou, ale reálným a systematickým plánem v dlouhodobém horizontu.

Strategický plán rozvoje města Jindřichův Hradec byl schválen zastupitelstvem města usnesením č. 267/13Z/2015 ze dne 25.11.2015.

ikona souboruÚvodní část
ikona souboruAnalytická část
ikona souboruNávrhová část


Vyhledávání 
Městský úřad Jindřichův Hradec © 2011  |  Klášterská 135/II, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
telefon: +420 384 351 111  |  fax: +420 384 361 503  |  Podatelna
Mobilní verze stránek
Registr oznámení  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Webmaster  | 
load