Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
Fontána Masarykovo náměstí
Fontána Masarykovo náměstí
Od července roku 2008 zdobí Masarykovo náměstí fontána akademického sochaře Františka Häckela. Jeho dílo je tvořeno dvěma půlkruhovými bloky z hrubozrnné červené žuly. V letních měsících je posezení u fontány příjemným zpestřením pro obyvatele i návštěvníky města.

Město Jindřichův Hradec

oficiální stránky města
Turisté tudy ->

Přeskočit navigaci

Kontakty

Městský úřad
Jindřichův Hradec

Klášterská 135/II
377 22 Jindřichův Hradec

tel. ústředna: 384 351 111
e-podatelna: podatelna@jh.cz
ID datové schránky: dc7b3kp

Pracovní doba MěÚ:

pondělí* 7:30–17:00 hodin
úterý 7:30–15:30 hodin
středa* 7:30–17:00 hodin
čtvrtek 7:30–15:30 hodin
pátek* 7:30–13:30 hodin

* úřední den

Více informací


Anketa

Kolik altánů je v Mertových sadech?
 
11% (51)
 
8% (36)
 
68% (307)
 
12% (52)
Všechny ankety a kvízy

Záložky

 

Otázky a odpovědi

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Psí exkrementy
Pavel Caha  |  17.2.2017 12:49:10
Dobrý den! Začal roztávat sníh a opět nastává doba, kdy chůze po chodnících nejen na sídlišti Hvězdárna a Na Piketě je jen pro silné povahy. Všechny od páníčků neuklizené psí exkrementy byly ve sněhu celou zimu konzervovány a teď se objeví "v celé své kráse". Ale "všichni pejskaři samozžejmě uklízejí". Možná by stálo za úvahu tuto situaci nějak zdokumentovat a použít v případné veřejné schůzi svolané za účelem zvýšení poplatků ze psů. A možná příští rok zaúkolovat městskou policii i na potírání tohoto nešvaru, nejen na špatné parkování automobilistů.
Vážený pane Caho,

děkujeme Vám za příspěvek, který byl postoupen jak na městskou policii, tak na finanční odbor.

S přáním hezkého dne
Karolína Průšová
Chodník okolo MŠ na Hvězdárně.
Pavel Holub  |  24.2.2017 10:34:35
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda je někdy v plánu pro sídl.Hvězdárna vybudování chodníku od zastávky MHD-Hvězdárna-MŠ, zadem, okolo plotu Mateřské školy a okolo dětského hřiště. Je to zkratka po zbytečně zarostlém a nevyužitém pozemku, mezi plotem MŠ a atriovými domky, která je hodně užívaná, bohužel převážně rozbahněná.
Děkuji za odpověď.
Holub
Vážený pane Holube,

v nejbližším období se vybudování chodníku nepředpokládá, dle studie cyklostezek by tudy měla vést stezka se smíšeným provozem cyklistů a chodců navazující na připravovanou obnovu mostu u Lišného dvora.

S přáním hezkého dne
Karolína Průšová
Náměstí Míru
Ježková  |  31.1.2017 11:01:39
Dobrý den,
ráda bych se zeptala proč chcete vylepšit Náměstí Míru, když takhle vypadá dobře? Děkuji předem za odpověď
Vážená paní Ježková,

na základě podnětů občanů a návštěvníků města, kteří volali po odstranění aut z náměstí Míru, bylo před několika málo lety do koncepčního materiálu Doprava v klidu zařazeno také řešení dopravní situace na náměstí Míru. Základním podkladem pro změnu byl tedy schválený koncepční materiál Doprava v klidu, který řeší dopravní situaci, pěší zóny a parkovací plochy. V souvislosti s tímto materiálem byl po dlouhých diskusích přijatý kompromis vedení města a podnikatelů, co se parkování na náměstí týče. V návaznosti na tento počin musel být vzhled náměstí řešen pouze provizorně a v loňském roce jste si mohla všimnout, že přibyly nové okrasné květináče s vysázenými letničkami. Z důvodu, že mobiliář je již zastaralý a nevzhledné letité květináče, které vymezují střed náměstí, jsou trnem v oku nejednoho obyvatele a návštěvníka města, bylo zastupitelstvem města na jaře roku 2016 schváleno oslovení projekčních kanceláří k předložení studií, jejichž předmětem mělo být řešení mobiliáře, zeleně, veřejného osvětlení a drobných stavebních úprav souvisejících s nově vzniklou pěší zónou na náměstí. Není tedy plánovaná žádná rozsáhlá rekonstrukce. Jedná se o centrum městské památkové rezervace, tudíž zde nejsou možné rozsáhlé stavební a celkové úpravy. Jedná se pouze o výměnu mobiliáře - laviček, přidání zeleně a veřejného osvětlení. Zeleň je navržena v kontejnerech. Je to z toho důvodu, že převážná část podloží náměstí je skalnatá, kde stromy nerostou, což je zřejmé ze stavu stávajících 6 stromů, které jsou cca 20 let staré.

S pozdravem
Karolína Průšová
Poplatek za komunální odpad
Jiří Matoušek  |  2.2.2017 11:04:35
Dobrý den.
Každoročně složitě pátrám po aktuální výši poplatku za komunální odpad.
Byl by problém na webu v oddíle Praktické informace tuto částku zveřejnit podobně jako vodné a stočné?
Děkuji, Matoušek
Vážený pane Matoušku,

částka za komunální odpad je přesně v tomto oddíle zveřejněna - Praktické informace/Nakládání s odpady. Hned první věta je - Sazba poplatku za svoz komunálního odpadu zůstává pro rok 2017 v dosavadní výši a pro fyzickou osobu činí 500,- Kč. Splatnost poplatku je do 31.5.2017.
Děkuji za pochopení.

S přáním hezkého dne
Karolína Průšová
Zastavěná plocha chaty
Klára Černá  |  30.1.2017 11:34:58
Dobrý den, ráda bych se informovala, jaká může být největší povolená zastavěná plocha pro chatu v chatové oblasti Otín u Jindřichova Hradce. Zvětšování ploch se mělo projednávat na podzimním zasedání Rady města Jindřichův Hradec.
Vážená paní Černá,
pokud máte na mysli chatovou oblast v Územním plánu (ÚP) označenou jako plocha RZ – zahrádkářské osady, je stavba možná do 36m2 a 6m výšky. Není nám známo, že by jakoukoli změnu řešila rada města. ÚP má pro změnu svůj vlastní postup a rada města nemůže uvést ani např. výjimku z ÚP.
S přáním hezkého dne
Karolína Průšová
kontajner
klika  |  12.12.2016 11:44:21
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat proč v Denisově ulici není kontajner na sklo.Skla se tam potom válí kolem ostatních kontajnerů.Děkuji Klika
Dobrý den
děkujeme za dotaz. Situace je taková, že síť sběru skla je natolik hustá, že zatímco jiné komodity (plast, papír) musíme svážet i dvakrát týdně, tak při svozu skla jednou za čtrnáct dnů nejsou nádoby dostatečně naplněny. Pravda je, že v této konkrétní lokalitě jsou nádoby na svoz skla od sebe vzdáleny více než v jiných oblastech, proto Vám vyhovíme a proti městské plovárně k dalším kontejnerům na separovaný odpad doplníme nádobou o objemu 240 litrů na sběr skla.
S pozdravem
Karolína Průšová
Označníky MHD
Jiří Němec  |  29.11.2016 22:28:36
Dobrý den,
zajímal by mě termín realizace elektronických označníků MHD. Před spuštěním nového systému linek se hovořilo o letošním roce. Na kterých zastávkách je naplánováno jejich umístění?
Děkuji
Vážený pane Němče,

pořízení elektronických označníků je v návrhu rozpočtu města na příští rok. Vlastní realizace však závisí na zřízení elektrických přípojek pro každou autobusovou zastávku kde budou označníky stát. Přípojky el. proudu zajišťuje E.ON jako vlastník distribuční sítě. Elektronické označníky by podle předběžného plánu měly být osazeny na zastávkách na Masarykově nám., na Nábřeží L. Stehny, u Oděvy, u vlakového nádraží, v Jarošovské ul. u sídl. U Nádraží, na sídl. Vajgar u trojstřediska a u bazénu, na sídl. Hvězdárna v ul. Na Točně a na zastávce „Ke Kanclovu“ (tj. u bývalé Ladovky). Místo osazení se však ještě může změnit.
S pozdravem
Karolína Průšová
Cesty v sadech
Kateřina Muzikářová  |  27.10.2016 21:23:34
Dobrý den, také se připojím. Opravy v Metrových sadech - altán, schody... - se mi líbí a proto mě zajímá, zda upravite i cesty. Celé sady jsou protkány cestami, které ale vesměs nejsou moc sjízdné. S kočárkem jedine s dobrou fyzičkou. Většina cest je splavena dešti, zarostlá a špatně sjízdná. Pěkné cesty končí u mostu a dál nic. Pokud půjdu od mostu k nové opravenemu altánu, nemám pořádně kudy... Přímo k pomníku vede cesta, ale končí dost vysokou hranou, od něj nahoru je zase ve strašném stavu. Prebehnu silnici a narazim na patník, okolo cesta vymleta.
Co s tím tedy do budoucna?
Děkuji Muzikářová
Vážená paní Muzikářová,

úprava Mertových sadů prochází postupnou revitalizací. Cesta od památníku nahoru k opravenému altánu bude upravena v roce 2017. Nyní po úpravě altánu a na něj navazujících schodů, které byly posunuty z hlediska bezpečnosti silničního provozu více do svahu, naváže ještě do konce roku vybudování palisád (schodů) na druhém konci vozovky. Bohužel tuto akci nešlo zahrnout do jedné, protože na revitalizaci altánu a k němu přilehlých schodů byla získána dotace. Následně v roce 2017 na tuto investiční akci naváží právě Služby města, které upraví i cestu k památníku. Tím bude v této části průchod zabezpečen. Ostatní pěšiny budou dle možností v rámci údržby opravovány.
S pozdravem
Bohumil Komínek, místostarosta města
(Ne)Přechod Albert
ŠD  |  10.11.2016 14:07:22
Je možnost nahnat PČR, nebo MP, aby si pohlídala lidi, kteří mají hrozný problém dojít si k přechodu na kruháč u bazénu, nebo k přechodu u JYSKu a musí přecházet uprostřed těchto dvou přechodů? Dnes mi suverénní důchodce, který koukal směrem k Cihelně skočil metr před auto a jen díky tomu, že jsem s tím tak nějak počítal, tak ještě (jestli přežil cestu zpět) vesele trajdá dál. Ale na tomto místě je to častý problém.
Dobrý den,

v současné době připravujeme technické opatření, aby k tomuto nedocházelo. Křižovatka u Alberta se bude řešit komplexně jak z hlediska dopravního řešení, tak z hlediska chodců.
S přáním hezkého dne
Karolína Průšová
Trhy
21.10.2016 18:17:57
Kdy zde jsou trhy?
Dobrý den,

pokud máte na mysli vánoční trhy, tak ty budou v centru města a na zámku o víkendu 10. a 11. prosince.

S pozdravem

Karolína Průšová
1 2 3 4 5 6 [...] 19 | další >

Vyhledávání 
Městský úřad Jindřichův Hradec © 2011  |  Klášterská 135/II, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
telefon: +420 384 351 111  |  fax: +420 384 361 503  |  Podatelna
Mobilní verze stránek
Registr oznámení  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Webmaster  | 
load