1234

BOX - Třeboňští boxeři a lázně jedno jsou

BOX Třeboň   logo

Boxerský oddíl SK Boxing Třeboň má před sebou novou výzvu, jíž je start v extralize. Do nejvyšší samostatné české soutěže vstoupí v říjnu s odhodláním ukázat, že i malý provinční klub může konkurovat týmům z velkých měst.

„Propojili jsme se s Městskými slatinnými lázněmi Třeboň, což by mělo být zárukou navýšeného finančního zabezpečení a poněkud rozšířenější spolupráce nejen na poli sportovním, ale také společenském,“ uvedl šéf třeboňského boxu Miroslav Foral jeden z důvodů, proč věří, že jeho celek náročnou soutěž zvládne.

Do extraligových bojů půjde SKB Třeboň téměř beze změn v kádru, se kterým v sezóně 2013/2014 skončil na druhém místě v I. lize – Čechy. Sestava Jihočechů obsahuje 17 jmen, přičemž skoro ze tří čtvrtin se jedná o vlastní odchovance. Na nový mistrovský ročník se třeboňští boxeři připravují v domácích prostorách, kde absolvovali i soustředění. „Víme, že soutěž, která nás čeká, bude těžká. Zůstala v ní jen silná mužstva s vysokou výkonností a kvalitním finančním zabezpečením,“ uvědomuje si Foral. Dalšími týmy, které budou boxovat extraligu, jsou FIT GYM Ústí nad Labem, Armex Děčín/Pražský Rohovník a Most/Česká Kamenice. Labskoústecký klub převzal licenci od tamního SKP a do soutěže půjde se silným ruským sponzorem v zádech jako favorit. „Jsem z toho smutný, vždyť skončil nejslavnější československý a český klub. Ten, co přišel místo něj, stáhnul pod sebe to nejlepší na trhu,“ komentoval současné dění třeboňský kouč. Extraligu si nemohou dovolit buďto z důvodu slabých kádrů či nesplnění požadovaných finančních kreditů Baník Most, BC Money Kladno, takže byly odsouzené k sestupu do nižší soutěže. Do té nejvyšší vstoupí SKB Třeboň v sobotu 11. října v domácím KKC Roháč, kde se od 14 hodin bude rvát o body se společenstvím Děčín/Rohovník.

Roman Pišný.

Vytvořeno 19.9.2014 9:25:23 | přečteno 1748x | Ing. Karolína Bartošková
load