1234

FLORBAL - Mezinárodní florbalový turnaj obohatí prázdninové dění

LETÁK SBCJH oboustranný

Třídenní akci s mezinárodní účastí nachystal na třetí červencový víkend FK Slovan Jindřichův Hradec. V městské sportovní hale bude pořádat III. ročník turnaje mužů s názvem „South Bohemia SIKA Cup 2014“. Konat se bude od pátku 18. do neděle 20. července.

Florbalový klub Slovan patří mezi největší sportovní kluby v J. Hradci vůbec. Základnu tvoří na 170 hráčů a hráček v 11 družstvech. „Jménem oddílu bych chtěl příznivce tohoto progresivního a krásného halového sportu pozvat do jindřichohradecké sportovní haly na veliký mezinárodní turnaj, kterého jsme pořadatelem. V letošním ročníku se tu představí pět extraligových klubů. Nebude chybět ani nejúspěšnější český tým, úřadující vicemistr Tatran Omlux Střešovice, který obhajuje prvenství z minulého ročníku našeho turnaje,“ zve do hlediště jeden z organizátorů akce, Martin Knobloch. Zajímavé bude vidět i další celky z české florbalové elity, jimiž budou Billy Boy Mladá Boleslav či FbŠ Bohemians Praha. Ze zahraničních týmů je přihlášen kupříkladu aktuální mistr Slovenska, FbO Florko Košice.

Turnaj odstartuje v pátek, hrát se bude již od rána od 8 hodin. Dvanáct týmů je rozděleno do tří skupin po čtyřech. V sobotu dopoledne se dohrají zápasy v základních skupinách. Odpoledne přijde na řadu kvalifikace. Asi nejzajímavější dnem bude neděle, kdy od 9 hodin ráno propuknou vyřazovací boje. Vrcholem bude finálové utkání od 18 hodin. „Na každého diváka bude pohlíženo jako na hosta, velmi si totiž vážíme přízně fanoušků. Je připraven bohatý doprovodný program včetně zábavy pro děti, tipování a dalších diváckých soutěží,“ poznamenal Knobloch.

Roman Pišný.

Vytvořeno 26.6.2014 10:30:24 | přečteno 1040x | Ing. Karolína Bartošková
load