1234

HÁZENÁ - JINDŘICHOHRADECKÉ MLADŠÍ ŽÁKYNĚ TRIUMFOVALY V ŽIROVNICI

TJ Házená JH   mlžky 1  místo v Žirce

Šárka Spurná vychytala v Žirovnici pro J. Hradec prvenství. Na dvoudenním turnaji v nedaleké Žirovnici startovaly s úspěchem jindřichohradecké mladší žákyně. Mezi osmičkou družstev nenašly přemožitelky a zaslouženě si z Vysočiny odvezly trofej a zlaté medaile za prvenství.

K tomu byla individuálně oceněna brankářka Šárka Spurná, jež se stala nejlepší hráčkou na svém postu. „Šárka chytala výborně, mockrát nás podržela,“ vyzdvihla spoluhráčku Natálie Maxová, která byla nejúspěšnější střelkyní TJ Házená, dala 29 gólů. „Turnaj byl dobře obsazen, děvčata podala bojovný výkon. Do střelecké listiny se zapsaly všechny hráčky včetně brankářky. Mladší dívky hrály proti slabším týmům a ukázaly, že se na ně bude možno v příštím roce spolehnout,“ pochválil své svěřenkyně trenér Karel Petržala.

Házenkářky J. Hradce zdolaly o jediný gól domácího rivala z Žirovnice, kdy výhru hájily do poslední vteřiny. Proti pražské Slavii uhrály remízu v obranářském duelu, v němž zářila Š. Spurná. V souboji o první místo otočily proti Kobylisům vývoj, když brzy prohrávaly 0:3. „Musel jsem si vzít oddechový čas, abych holkám připomněl, že takto se o vítězství v turnaji nehraje. Uvědomily si to, ve všem se zlepšily a vyhrály rozdílem gólu, když ještě v poslední minutě měly soupeřky tři střely,“ popsal Petržala zápas, jenž po skončení diváci odměnili uznalým potleskem.

Výsledky JH: DHC Slavoj Žirovnice A 10:9, TJ Jiskra H. Brod 8:1, DHK Pardubice 11:6, TJ Sokol II. Kobylisy A 8:7, DHC Slavoj Žirovnice B 12:1, TJ Sokol II. Kobylisy B 21:4, HC Háje JM Praha 9:6, DHC Slavia Praha 3:3.

Sestava JH: Š. Spurná 1 – Častová 4, Kalajová 2, Kartáková 3, Kovářová 11, Loskotová 2, Matoušková 3, Maxová 29, M. Spurná 5, Tomanová 13, Zemanová 9.

Na snímku je vítězný celek mladších žákyň TJ Házená Jindřichův Hradec, který triumfoval na dvoudenním turnaji v Žirovnici. Nahoře zleva stojí asistent trenéra Michal Mátl, Kristýna Matoušková, Tereza Kovářová, Natálie Maxová, Markéta Spurná a trenér Karel Petržala. Dole jsou zleva Markéta Zemanová, Vendula Častová, Eliška Tomanová, Romana Kalajová a Karolína Loskotová. Ležící je nejlepší brankářka turnaje Šárka Spurná.

Autor fotografie: Petr Maxa.
Autor textu: Roman Pišný.
Vytvořeno 23.3.2015 8:43:01 | přečteno 1031x | Ing. Karolína Bartošková
load