1234

HÁZENÁ - Pardubický turnaj vyhrály jindřichohradecké žákyně

Pardubice foto

Dvě družstva mladších žákyň vyslala TJ Házená J. Hradec na tradiční turnaj „Polabiny Cup 2014“, jenž se konal v Pardubicích podvaadvacáté.

Svěřenkyně trenérky Zuzany Kohoutové byly rozdělené do dvou týmů podle věku. Třináctileté házenkářky vytvořily tým B, který prošel soutěží k suverénnímu vítězství.

Pardubického klání se ve třech kategoriích zúčastnilo 26 družstev. V turnaji mladších žákyň jich bylo devět. Jindřichohradecké béčko během dvou dnů vyhrálo všechny své zápasy. Zvládlo i duel o prvenství proti Pražankám z Vršovic, i když v něm nezačalo nejlépe. Mělo pomalý rozjezd, dlouho prohrávalo o dva góly. Po zlepšení hry v obraně ovšem vývoj obrátilo a zvítězilo 7:5. Touto výhrou si družstvo zajistilo takovou pohodu, že si mohlo dovolit i experimentovat se sestavou v utkání proti Turnovu, které zdolalo 10:2. V tomto duelu šla do branky kanonýrka Natálie Tržilová, jež se blýskla i chycením trháku. Gólmanka Markéta Kocarová si naopak zahrála na postu pivotmanky. Áčko, v němž nastupovaly dvanáctileté hráčky s několika staršími pomocnicemi, skončilo sedmé, avšak nezklamalo. Mělo smůlu, když prohrálo dvakrát o jeden gól a dvakrát o dvě branky. „Nemůže každý vyhrát, ale je důležité mít dobrý pocit z předvedené hry. Ten já mám, takže jsem spokojená. Myslím si, že poslední turnaj sezóny nám vyšel, že si ho holky užily. Výborná byla i podpora rodičovské kulisy. Nyní je před námi společná dovolená, kterou jako loni spojíme s mezinárodním turnajem ve Slovinsku,“ prozradila trenérka Kohoutová, že tým pojede obhajovat druhé místo k Jadranu na XXII. ročník „Eurofestu 2014“. Turnaj v Koperu a Izole se bude konat od 1. do 6. července.

Výsledky J. Hradec A: Pardubice 2:3, Turnov 7:5, JH B 7:12, Astra 5:6, Vršovice 3:6, CHELK 2:2, Kobylisy A 6:8, Kobylisy B 14:1.

Výsledky J. Hradec B: Pardubice 12:4, Turnov 10:2, Astra 10:4, Vršovice 7:5, CHELK 7:3, Kobylisy A 13:10, Kobylisy B 19:4.

Konečné pořadí: 1. TJ Házená J. Hradec B 16 (90:39), 2. TJ Sokol Vršovice 14, 3. Sokol II. Kobylisy A 12, 4. CHELK (Cheb + Lázně Kynžvart) 9, 5. TJ Astra Praha 8, 6. DHK Pardubice 6, 7. TJ Házená J. Hradec A 5 (46:43), 8. TJ Turnov 2, 9. Sokol II. Kobylisy B 0.

Popisek ke snímku Pardubice foto.jpg: Na turnaji "Polabiny Cup 2014" v Pardubicích startovala dvě družstva mladších žákyň TJ Házená J. Hradec. Tým s označením B (2001) soutěž vyhrál bez ztráty bodu, áčko (2002) skončilo mezi devítkou týmů sedmé. Na snímku jsou obě jindřichohradecká družstva pohromadě. Nahoře zleva stojí trenérka Zuzana Kohoutová, Natálie Tržilová, Simona Březinová, Barbora Jírová, Natálie Maxová, Klára Florková, Agáta Hauserová, Tereza Kovářová, Petra Kostková a Kateřina Holická. Uprostřed jsou zleva Barbora Trepková, Aneta Rytířová, Kristýna Coufalová, Markéta Zemanová, Lucie Frühaufová a Kristýna Matoušková. Dole jsou zleva ležící gólmanky Markéta Kocarová a Klára Simandlová.

Autor foto: P. Florková
Autor textů: R. Pišný

Vytvořeno 20.6.2014 13:44:41 | přečteno 1002x | Ing. Karolína Bartošková
load