1234

HÁZENÁ - První herní příprava prvoligové TJ Házená byla vítězná

352

Pravidelně ke konci srpna se v J. Hradci uskutečňuje turnaj v házené žen, letos se měl konat již VII. ročník „Swietelsky Cupu“, ten ale neproběhl. Akce se sice uskutečnila, avšak nebyla oficiální.

Některé pozvané týmy účast odřekly, například interligový Písek, který se sotva vrátil z afrického soustředění, takže si zbylá tři družstva udělala takový malý mezinárodní turnaj.

Ačkoliv nešlo o trofeje, tak do hlediště dorazilo docela dost diváků, kteří se v žádném případě nenudili, neboť hráčky pojaly klání prestižně. Především na domácích házenkářkách, které se představily prakticky v novém složení, bylo vidět odhodlání. Pro mnohé hráčky TJ Házená to byla naprostá premiéra v zápase ženského týmu, ale poradily si. Atmosféru v prvním týmu a náročnost hry mezi dospělými okusily Kristýna Hanzalová, Sabina Jasanská, Hana Olšarová, Tereza Buzková, Tereza Rýparová, Petra Dušková a nesmírně mladičká Nikol Kodýmová. „Jsou to naše velmi schopné dorostenky, ale zápasy v ženské kategorii ještě nezakusily, byl to pro ně křest,“ uvědomovala si předsedkyně jindřichohradeckého klubu Jaroslava Krupicová. Nutno dodat, že první kontakt s vyšší kategorií zvládly. Vítězky letošní II. ligy starších dorostenek jsou novou nadějí celku, který po 7 letech sestoupil z WHIL interligy. Například Jasanská v duelu proti Rakušankám byla v jeho závěru jednou ze strůjkyň vítězství. Trenér Karel Petržala se jí nebál poslat ani na důležitou sedmičku šest minut před koncem, jíž s bravurou proměnila.

Č. Budějovice – J. Hradec 18:22 (11:11). Branky: Dolejšová 9, Ivanová 3, Korandová 1, Hondlíková 1, Klimešová 1, Jiránková 1, Zikešová 1/1, Vejvodová 1/1 – Krupicová 9/2, Kohoutová 4, Jasanská 3, Eliášová 2, Olšarová 2, Kodýmová 1, Kočová 1. Vyloučení: 2:1. Žluté karty: 2:2. Všechna utkání se hrála na 2x25 minut. Zápas byl vyrovnaný herně i gólově do 11. minuty druhé půle (15:15), pak duel prvoligových jihočeských družstev rozhodlo následné údobí 8 minut, které J. Hradec vyhrál 8:1.

Atzgersdorf – Č. Budějovice 36:9 (19:6). Branky: Vančová 10, Berishaová 5/1, Jegenyésová 4, Rothová 4, Ondrejová 4, Gamperlová 2, Pocková 2, Staudingerová 2, Rohrböcková 2, Windichová 1/1 – Dolejšová 2, Klimešová 2/1, Korandová 1, Ivanová 1, Rybáková 1, Jiránková 1, Gottfriedová 1/1. Vyloučení: 5:3. Červená karta: 0:1 (Ivanová). Žluté karty: 2:1. Spojka Monika Vančová, což je naturalizovaná Rakušanka ze Slovenska, si z branky Jihočešek, jež nejenže nastoupily s únavou v nohách po zápase s J. Hradcem, nýbrž i s viditelným respektem, udělala svoji střelnici.

J. Hradec – Atzgersdorf 24:21 (12:13). Branky: Krupicová 8/4, Kohoutová 4, Eliášová 3, Jasanská 3/1, Voldánová 2, Buzková 1, Olšarová 1, Kodýmová 1, Vlková 1 – Berishaová 6/1, Vančová 5/1, Ondrejová 4, Rothová 2, Gamperlová 2, Windischová 1, Pocková 1. Vyloučení: 4:2. Žlutá karta: 1:0. Rozhodčí: Kahoun – Hosnedl. Domácí hráčky ze sebe rychle setřásly obavy, které měly po předchozí exhibici Atzgersdorfu. Proti favoritkám odehrály rovnocenný mač, v němž od úvodní minuty, kdy dala gól ze sedmičky Kateřina Krupicová, stále vedly. Hostující házenkářky pouze čtyřikrát dokázaly vyrovnat, naposledy v 34. minutě na 15:15. Zaslouženou výhru TJ Házená výtečnými zákroky podpořily obě domácí brankářky, Petra Dušková a Andrea Davidová.

Konečné pořadí: 1. TJ Házená J. Hradec 4 (46:39), 2. Tecton WAT Atzgersdorf 2 (57:33), 3. TJ Lokomotiva Č. Budějovice 0 (27:58).

Sestava J. Hradce: Dušková, Davidová – Vlková, Kohoutová, Kočová, Eliášová, Hanzalová, Voldánová, Kodýmová, Olšarová, Krupicová, Rýparová, Jasanská, Buzková.