1234

HÁZENÁ - Prvoligové házenkářky J. Hradce doma jen remizovaly

352

V úvodním kole I. ligy házenkářky TJ Házená J. Hradec doma rozdrtily Porubu B 31:13, když jim vycházelo téměř vše. Možná pod dojmem hladkého vítězství z premiéry došlo k podcenění soupeřek v kole druhém, v němž Jihočešky doma hostily Kunovice.

„Měl to být jeden z těch slabších protivníků,“ poznamenala hned po skončení remízového utkání předsedkyně jindřichohradeckého klubu Jaroslava Krupicová a kroutila hlavou nad tím, jak domácí družstvo dokázalo přijít o výhru, když chvilku před koncem vedlo o čtyři góly.

TJ Házená J. Hradec – SHK Kunovice 26:26 (12:14). Branky: Kohoutová 5, Krupicová 5/2, Buzková 4, Hanzalová 4, Urbanová 4, Voldánová 2, Jasanská 1, Vlková 1 – Štěrbová 9, Fleková 8/1, Jurasová 4, Kosinková 2, Horáková 2, Kožuchová 1. Sedmičky: 3/2:2/1. Vyloučení: 3:2. Žluté karty: 3:1. Rozhodčí: Rutta – Větrovský, 173 diváků. Zápas, k němuž Kunovice přijely pouze se dvěma hráčkami na střídání do pole, od začátku vůbec nepřipomínal, že by tým z pomezí Valašska měl být jen pokorným neviňátkem. Až do 17. minuty hostující družstvo vedlo o dvě až tři branky, zkušené házenkářky Lenka Fleková a hrající trenérka Jarmila Štěrbová se bez problémů prosazovaly, naopak domácí tým byl velmi neproduktivní. „Z naší strany to byla střelecká mizérie,“ komentovala dění J. Krupicová. I přes slabé procento úspěšnosti v útoku dokázaly domácí hráčky vývoj zvrátit na svoji stranu, šňůrou pěti branek otočily ve 22. minutě na 11:9. V té chvíli ovšem jakoby si jihočeská sestava řekla, že vše půjde samo; přestala se soustředit. Posledních sedm minut první půle prohrála 1:5, takže v přestávce měla dvougólovou ztrátu. Před druhým poločasem domácí házenkářky i diváci věřili, že Kunovice již nebudou klást takový odpor. Předpoklad se naplnil po zhruba 45 minutách, kdy se začala na hostující družině projevovat únava. TJ Házená nasadila na Flekovou osobní obranu a otočila stav ve svůj prospěch poprvé ve 39. minutě (17:16), náskok pak navýšila (46. – 19:17; 50. – 22:19; 57. – 26:22). Tři minuty před koncem vedla rozdílem čtyř gólů a takříkajíc nebylo, co řešit. Jenže domácí celek v závěru postihl totální kolaps, vůbec ho nezvládl po taktické stránce. „Nerozumím tomu, co jsme to na konci předvedly. Měly jsme míč, mohly jsme hrát v klidu, šetřit čas, ale my jsme se splašily. Udělaly jsme tolik útočných přehmatů,“ nechápala J. Krupicová, jak je možné ztratit čtyřbrankový náskok během tří minut. Po vyrovnávacím gólu, který dala kunovická Patricie Jurasová těsně před sirénou, vypukla v táboře hostí obrovská radost. Však nebylo divu, Kunovice s bodovým ziskem totiž vůbec nekalkulovaly. „My jsme sem jely zápas skutečně jen z povinnosti odehrát a připsat si přijatelný výsledek, kterým by byla i porážka o deset branek," přiznala Fleková na klubovém webu. Také ve třetím kole budou jindřichohradecké ženy hrát doma. V sobotu 4. října od 18:30 hodin se v městské sportovní hale utkají s Baníkem Most B.

J. Hradec: Davidová, Dušková – Vlková, Kohoutová, Kočová, Hanzalová, Voldánová, Urbanová, Bílková, Krupicová, Rýparová, Neidrová, Jasanská, Buzková.

Kunovice: Pauříková, Tobiášová – Horáková, Kosinková, Nožičková, Kožuchová, Jurasová, Fleková, Štěrbová, Doležalová.

Roman Pišný

Vytvořeno 30.9.2014 10:34:56 | přečteno 865x | Ing. Karolína Bartošková
load