1234

HÁZENÁ - Prvoligové házenkářky J. Hradce si smlsly na Porubě

352

Dalo by se tvrdit, že si pro premiéru v I. lize žen 2014/2015 nemohly házenkářky TJ Házená J. Hradec přát příjemnějšího soupeře než béčko Sokolu Poruba. Hosty ze severu Moravy domácí tým porazil rozdílem 18 gólů.

„Tohle nepamatujeme, byla to pohoda,“ marně vzpomínali jindřichohradečtí fandové na nějaký zápas z minulosti, v němž by jihočeský celek dokázal takto jasně triumfovat. Hned v sobotu 27. září J. Hradec hraje doma znovu, ve druhém kole bude hostit SHK Kunovice. Zápas v městské sportovní hale začne v 18 hodin.

TJ Házená J. Hradec – TJ Sokol Poruba B 31:13 (14:4). Branky: Kohoutová 8, Buzková 4, Krupicová 4/4, Vlková 3, Eliášová 3, Hanzalová 2, Jasanská 2, Kočová 2, Voldánová 2, Neidrová 1 – Nelhýblová 4, Zálesná 3, Tichá 2, Strnišťová 2/1, Sobková 1, Hořínková 1. Sedmičky: 5/4:4/1. Vyloučení: 5:3. Žluté karty: 2:3. Rozhodčí: Barták – Čapek, 246 diváků. Jen v úplném úvodu byla patrná nervozita na obou družstvech, klidu domácím hráčkám nepřidala ani neproměněná sedmička, kterou hned v první minutě poslala do tyče Kateřina Krupicová, jež přímo do zápasu kvůli pochroumanému kolenu nenastoupila a přicházela jen házet ze sedmimetrové čáry. Na rozdíl od neškodné Poruby se ovšem jindřichohradecký celek uklidnil a od 4. minuty, kdy ho do vedení 1:0 dostala Zuzana Kohoutová, už zápasu vládl. Brankářka domácích Andrea Davidová si příliš nezachytala, útočné akce totiž Sokolnice střelou dokázaly zakončit jen málokdy. Poprvé se hostující hráčky poprvé trefily ve 14. minutě, ale to již prohrávaly 0:6. První poločas TJ Házená vyhrála rozdílem 10 branek. Po obrátce Poruba dala za prvních 14 minut 7 gólů, stejně jako domácí družstvo, stav byl 17:11. Na závěrečnou čtvrthodinku přišla do domácí branky Petra Dušková, jež už inkasovala pouze dvakrát, její spoluhráčky za stejný časový úsek daly 14 gólů! „Chvilku vládla nervozita u našich dorostenek, ale zkušené hráčky zápas dirigovaly a své mladé spolubojovnice uklidnily. Poruba neměla šanci, nepřesně střílela. Vyplatilo se nám spoléhat na pozornost v obraně a brejky, taktika vyšla a získaný náskok nám pomohl k tomu, aby byl průběh až do konce v naší moci,“ takto viděla zápas předsedkyně TJ Házená J. Hradec Jaroslava Krupicová.

J. Hradec: Davidová, Dušková – Vlková, Kohoutová, Kočová, Eliášová, Hanzalová, Voldánová, Krupicová, Urbanová, Neidrová, Zahradníková, Jasanská, Buzková.