1234

HOKEJBAL - Derby ovládl jindřichohradecký dorostenec Filip Janák

logo

Hodně vyrovnaná je druhá polovina tabulky hokejbalové I. ligy – Západ. Ve spodní části jsou i obě nejlepší jihočeská mužstva, a sice jindřichohradecký Olymp a SK Suchdol nad Lužnicí. V 8. kole se tyto týmy střetly v derby, z něhož vyšel lépe domácí celek.

Na své Hvězdárně Olymp zdolal rivala 3:0 a posunul se těsně před něho na šesté místo tabulky. V dalším kole jede J. Hradec do Dobřan, kde se v neděli 26. října (14 hod.) utká s tamními Šneky. Suchdol má volno.

TJ HBC Olymp J. Hradec – TJ Suchdol 3:0 (2:0, 0:0. 1:0). Branky a asistence: 5. Čapek (Matějka, Hunal), 8. Landkammer, 38. Milotinský (Škarda). Střely na branku: 26:27. Vyloučení: 8:7, z toho Vacek (Suchdol) 10 minut + do konce zápasu. Využití přesilovek: 1:0. Rozhodčí: Michailidis – Daněk, 106 diváků.

Do utkání vstoupily oba celky bez několika stabilních hráčů, ale na druhou stranu se posílily o hokejbalisty, kteří občasně v nouzi vypomáhají. Na domácí straně tak byli k vidění David Košťál s Michalem Milotinským, od Lužnice přijeli Libor Slanina a Marek Hadrava. Průběh zápasu ovlivnil začátek, který výtečně vyšel Olympu. Parádně sehraná přesilovka vykombinovaná tak, že Martin Čapek ranou z první dostal J. Hradec do vedení, posadila domácí tým do sedla, z něhož už neslezl. Druhý úder zasadil Suchdolu Martin Landkammer v polovině první třetiny, když zkušebně otestoval od červené čáry pozornost gólmana Milana Šlefra. K překvapení střelce a všech kolem z toho bylo vedení 2:0. Hosté vypadali jako opaření a prakticky na nic se nezmohli. „Měli jsme pak plno šancí, naše vedení mohlo být do konce první třetiny vyšší, ale naše koncovka je stále špatná. I tak jsme byli s úvodní částí spokojeni,“ hodnotil první třetinu tahoun Olympu Jaroslav Matějka. Po změně stran se hosté hnali za korekcí stavu, dostali se k několika slibným zakončením, ale překonat gólmana Filipa Janáka bylo nad jejich schopnosti. Mladíčkovi v jindřichohradecké kleci zápas vyšel na velkou jedničku, poprvé odchytal prvoligový zápas s čistým kontem. Překonat jej nedokázal nikdo, na opačné straně hřiště suchdolský strážce klece byl ještě ve třetí třetině pokořen Milotinským, jenž trefou mezi betony uzavřel střelecký účet zápasu.

Filip Janák (J. Hradec – brankář): „Vlítli jsme na Suchdol hned od začátku, k ničemu jsme ho nepustili. Bylo pěkné počasí, dobrá návštěva, chytalo se mi fajn. Vyhráli jsme zaslouženě.“

Martin Marko (J. Hradec – trenér): „Hlavní hvězdou zápasu byl bezesporu náš brankář Filip Janák, který nás jistými zákroky vždy podržel, když jsme byli rozpačití. Jsme rádi také za to, že v pozici dvojky byl na střídačce již připraven i Filipův starší bratr Jan.“

Viktor Hadač (Suchdol – obránce): „Pěkné počasí, spousta diváků, výborná atmosféra. My jsme měli ofenzívně složený tým, asi i papírově silnější než loni, ale zrovna útok nám moc nefungoval. Proti kompaktně bránícímu Olympu jsme se snažili, nic jsme nezabalili ani při nepříznivém stavu, ale utápěli jsme se v individuálním pojetí. Namísto přímočaré hry a kombinace jsme, ve snaze o samostatné akce, moc tahali míček. Pro třetí třetinu trenéři udělali pár změn v sestavě, urodilo se několik pěkných šancí, ale ztroskotali jsme na naší vychýlené mušce a taky na mladším Janákovi v brance. Chytal opravdu výborně. Naše výkony jsou rozpačité, ale jedeme dál. Ze všech sil se budeme rvát, abychom se dostali na příčky znamenající postup do play-off, na které kvalitou rozhodně patříme.“

J. Hradec: F. Janák – Adam, B. Mátl, Štěch, Landkammer, Hunal, Klenot – Milotinský, Matějka, Čapek, Klimeš, D. Mátl, Škarda, Miláček, Košťál, Kapias.

Suchdol: Šlefr – Apfelthaler, Hadač, Vacek, Pultr, Mráz – Šťastný, Kubal, Smutný, Kalát, Blafka, Kulik, Blecha, Slanina, Hadrava, Lakatoš, Dlugoš.

Roman Pišný.

I  NL zÁPAD, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 27.10.2014 15:15:27 | přečteno 917x | Ing. Karolína Bartošková
load