1234

HOKEJBAL - Olymp J. Hradec i SK Suchdol budou hrát dvakrát doma

logo

Hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu mají za sebou zápas 9. kola I. ligy – Západ, v němž neuspěli v Dobřanech. Připsali si již šestou porážku v sezóně a v průběžné tabulce klesli až na 8. místo.

O prvním listopadovém víkendu budou hrát dvakrát doma na Hvězdárně, kde v sobotu přivítají Nižbor a v neděli silnou Hostivař, oba zápasy začínají ve 14 hodin. V domácím prostředí stejné soupeře čeká také SK Suchdol nad Lužnicí, který se v atraktivním střetnutí pod reflektory utká v sobotu od 17 hodin s Hostivaří a v neděli pak v pravé poledne vyzve na Gráfovci mač s nižborskými Kelty.

SK Snack Dobřany – TJ HBC Olymp J. Hradec 4:1 (1:0, 0:0, 3:1). Branky a asistence: 10. Skala (Šlehofer st.), 33. Šlehofer ml. (Šlehofer st., D. Kovařík ml.), 44. Šlehofer ml., 45. Michel (Pancurák, Polesný) – 40. Adam (Matějka). Střely na branku: 30:23. Vyloučení: 5:4, z toho J. Kovařík (Dobřany) 10 min. osobní trest. Využití přesilovek: 1:1. Rozhodčí: Michailidis – Daněk.

Hosté k zápasu přijeli značně oslabeni. Hodně hráčů je na marodce se zraněními a nemocemi, takže v Dobřanech Olymp nastoupil pouze s devíti hráči v poli. V brance už byl rekonvalescent Jan Janák, ale nikdo mu z pozice dvojky nekryl záda. Taktika jindřichohradeckého týmu byla jasná, a sice poctivě bránit a vydržet se silami. Aktivitu hosté přenechali Šnekům, kteří se snažili překonat obrannou hráz. Povedlo se jim to v prvním dějství pouze jednou. Nebezpečné ovšem byly i výpady Jihočechů. Ve druhé třetině nepadl gól žádný, i když převaha domácího celku rostla. Odměny za iniciativu se Dobřany dočkaly teprve v úvodu třetí části, kdy zužitkovaly přesilovou hru. Nepříznivý stav 0:2 donutil hosty k tomu, aby se snažili s výsledkem něco udělat. V přesilovce necelých šest minut před koncem využil Ivan Adam své fyzické parametry ke snížení na 1:2. K vyrovnání se ovšem už hráči Olympu nepropracovali, nezbyl jim čas a sil již také neměli na rozdávání. V závěru se pokusili o power-play, avšak hra bez gólmana úspěch nepřinesla. Dobřany se do prázdné branky trefily dvakrát.

Jaroslav Matějka (J. Hradec – útočník/kapitán): „V devíti lidech jsme zápas zvládli se ctí. Mohli jsme bodovat, ale pořád nám chybí razance v zakončení. Nevyužili jsme několik situací dvou na jednoho. To, jak bychom si měli počínat všichni, pak ukázal Ivan Adam, který byl důrazný a snížil. Na konci jsme měli před domácí brankou několik buly, ale nic z nich nebylo. Dva inkasované góly v závěru už nepočítám, to už jsme hráli vabank. Na jednu vstřelenou branku nemůžeme vyhrát. Nyní jsou před námi dva zápasy doma, ve kterých musíme zabrat. Vzhledem k situaci nebyl náš výkon v Dobřanech tak špatný, určitě máme na co navázat.“

Martin Marko (J. Hradec – trenér): „Pro našich devět statečných to nebyl příliš povedený zápas. Sestava, která přijela, asi za daných podmínek na víc neměla. Opět jsme se trápili s koncovkou. Herně je vše celkem v pořádku, ale chybí nám bohužel to hlavní – góly.“

J. Hradec: J. Janák – Majerik, Štěch, Adam – Matějka, Čapek, Klimeš, Miláček, D. Mátl, Škarda.

Roman Pišný

Vytvořeno 29.10.2014 9:11:29 | přečteno 903x | Ing. Karolína Bartošková
load