1234

HOKEJBAL - Šestibodový víkend Olympu, nulový pro SK Suchdol

TJ OLYMP logo

Dva prvoligové týmy z jindřichohradeckého okresu o prvním listopadovém víkendu načaly druhou polovinu základní části hokejbalové I. ligy – Západ domácími zápasy proti Nižboru a Hostivaři. Zatímco HBC Olymp J. Hradec nad oběma soupeři zvítězil, tak SK Suchdol nad Lužnicí dvakrát prohrál.

Suchdol – Hostivař 3:7. Zápas začínal v raném večeru, takže svítily reflektory, přišlo hodně diváků. Atmosféra domácí oranžovo-černý tým nabudila, favorizovaní hosté se v úvodních sedmi minutách nedostali z vlastní poloviny. Nápor Suchdola byl velký, ale střelba prachbídná. Na branku Pražanů snad nešla jediná rána, míčky létaly všade možně. Na začátku 8. minuty se hosté poprvé vymanili z tlaku; a hned vedli. Za chvíli už Jihočeši prohrávali 0:2. Devětatřicet sekund před koncem první třetiny snížil Marek Apfelthaler a po nástupu do druhého dějství Martin Lakatoš vyrovnal – 2:2. Zvednout se ovšem Suchdol nedokázal, Hostivař mu to nedovolila. Za 11 vteřin si vzala vedení zpět a po dalších 38 sekundách přidala čtvrtý gól. Borcům od Lužnice udělovala těžké lekce z produktivity. Zklamání z herního trápení tentokrát přes srdce nepřenesli ani jindy skvělí suchdolští fandové. Vzteklí a roztrpčení předčasně odešli ze stadiónu.

Suchdol – Nižbor 3:5. Zápas proti Keltům byl rozhodnutý po necelých 8 minutách, během nichž SK Suchdol třikrát inkasoval. Ve zbytku utkání se domácí snažili o okupaci hostující branky, ale tlak měl jen platonické parametry. Suchdolští naposledy plně bodovali 21. září.

J. Hradec – Nižbor 3:2. Nováček při rozcvičení vypadal neslaně nemastně, brankář hostů Petr Lašek otráveně. Však také hned první střelu pustil za svá záda. Teprve inkasovaný gól Keltům dal najevo, že přijeli k prvoligovému mači. Začali se osmělovat a zaměstnávali stále více domácího gólmana Jana Janáka, jenž byl hlavní postavou zápasu. V první třetině neinkasoval a v druhé čistý štít držel až do 23. minuty, kdy Nižbor využil přesilovou hru, jíž velmi nepřesní sudí nařídili omylem. Za katr totiž za držení poslali drženého Davida Mátla! V té chvíli naštěstí už Olymp vedl 2:0. V poslední třetině hosté vyrovnali, když si po dvou tečích dal některý z domácích beků vlastní gól – 2:2. Tři body ovšem zaslouženě zůstaly na Hvězdárně, když přesilovou hru po přiťuknutí Martina Čapka zužitkoval Marek Hembera, jenž se do sestavy jindřichohradeckého celku vrátil po dlouhé době. V závěrečné šestapadesátivteřinové power-play Nižbor měl obrovský tlak, ale Janák vyrovnání nepřipustil.

J. Hradec – Hostivař 3:0. To, že si Olymp takhle jasně poradí s Hostivaří, očekávat nešlo. Hosté mohli odjet s debaklem, pokud by domácí celek chtěl svého soka potupit ještě více. Současný nejlepší jihočeský celek se spokojil s náskokem, který stanovila první třetina; a vítězství celkem snadno pohlídal. Hrdina víkendu, gólman Janák, si zaslouženě připsal nulu.

Viktor Hadač (Suchdol – obránce): „Výsledky jsou pro nás kruté. Nemyslím si, že bychom nehráli naplno. Každý z nás tam nechal vše, ale na úspěch to nestačilo. Nálada v týmu je i přes nepříznivou situaci dobrá, jsme parta, kterou nespojuje jen sport, 1především však přátelství. S čistým svědomím mohu fanouškům sdělit, že nám současnost není lhostejná. Dokážeme, že stojí za to, aby nám znovu přišli fandit a snášeli s námi vítězství i porážky. Na podzim nás čekají ještě tři zápasy.“

Jaroslav Matějka (J. Hradec – útočník): „Těžko hledat nějaká negativa, když jsme získali plný počet šesti bodů s takovými dvěma silnými soupeři. Jediné, co trochu mrzí, je skutečnost, že jsme dali v každém zápase jenom tři góly. Mohli bychom být více produktivní, ale výhry se počítají. Pokud by to šlo takhle dál, jenom dobře. Před námi jsou ještě utkání v Třemošné a Plzni, jestli tam zahrajeme stejně, tak věřím ve dvě výhry, které by nás posunuly tabulkou na příčky, kam výkonností patříme.“

SK Suchdol – HBC Hostivař 3:7 (1:2, 2:2, 0:3). Branky a asistence: 15. Apfelthaler (Lakatoš, Kalát), 18. Lakatoš (Blafka, Dlugoš), 24. Dlugoš (Blecha) – 8. Brož (Palička), 14. Zápotocký (Vrábel, Suchý), 18. Brož (Kalaš, Palička), 19. Vrábel (Zápotocký, Adamec), 37. Šimon (Palička, Kalaš), 44. Suchý (Šimon), 45. Zápotocký (Vrábel). Střely na branku: 27:21. Vyloučení: 2:5. Využití přesilovek: 1:1. Rozhodčí: Jeletz – Daněk, 97 diváků.

SK Suchdol – SK Kelti 2008 Nižbor 3:5 (1:3, 1:1, 1:1). Branky a asistence: 12. Blafka (Kalát, Lakatoš), 24. Lakatoš (Blafka), 44. Kalát (Lakatoš) – 1. Volf (Novák, Kubr), 3. Dvořák (Gotthard, Valenta), 8. Urban (Dvořák, Turek), 17. Mičko (Kohout, Turek), 44. Kubr. Střely na branku: 30:22. Vyloučení: 5:6, z toho Novotný (Nižbor) 10 min. osobní trest. Využití přesilovek: 1:1. Rozhodčí: Fiala – Kastner, 79 diváků.

TJ HBC Olymp J. Hradec – SK Kelti 2008 Nižbor 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Branky a asistence: 4. Majerik (Škarda), 21. Škarda (Hunal, Matějka), 38. Hembera (Čapek, Hunal) – 23. Gotthard (Dvořák, Novák), 35. Turek (Mičko). Střely na branku: 29:24. Vyloučení: 7:8, z toho Urban (Nižbor) 10 min. osobní trest. Využití přesilovek: 1:1. Rozhodčí: Horský – Vokurka, 47 diváků.

TJ HBC Olymp J. Hradec – HBC Hostivař 3:0 (3:0, 0:0, 0:0). Branky a asistence: 8. Hembera (Čapek, Majerik), 11. Čapek (Škarda), 15. Majerik (Matějka, Miláček). Střely na branku: 30:21. Vyloučení: 3:6. Využití přesilovek: 1:0. Rozhodčí: Diblík – Laczko, 35 diváků.

Suchdol: Stříbrný, Šlefr – Apfelthaler, Blafka, Hadač, Látal, Mráz, Vacek, Landa – Blecha, P. Krejčí, Kalát, Dlugoš, Kubal, Lakatoš, Pultr, Smutný, Šťastný, Vrbka, Slanina.

J. Hradec: J. Janák – Hunal, Klenot, Adam, B. Mátl, Štěch – Hembera, Čapek, Majerik, Matějka, D. Mátl, Miláček, Škarda.