1234

Hokejbalová Městská liga letos nemá vyloženého favorita

ofiko plakat u14 v3

V České republice není v hokejbalu mnoho akcí podobného ražení, jako je „Městská liga“, která se od soboty 7. června uskuteční v Jindřichově Hradci už poosmnácté. 

Jedná se o hokejbalový turnaj pro hráče veškeré výkonnosti, jenž trvá tři týdny. Není potřeba registrační průkaz, hraje se na soupisky. Na hřišti se potkávají s hokejkou nejen klasičtí hokejbalisté, nýbrž spousta hokejistů, florbalisté, fotbalisté a také ti, pro něž je tato třítýdenní soutěž vrcholem veškerého sportovního snažení v celém roce.

Celý „Pohár Města J. Hradce 2014“ se uskuteční na hřišti v areálu VI. Základní školy na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna. Prvním hracím dnem je sobota 7.6., přičemž úvodní utkání je na programu už od 8 hodin, konec každodenního maratónu víkendových zápasů je vždy naplánován na 19:20 hodin. Ouverturu osmnáctého ročníku by měla obstarat mužstva Smajlíků a Hospříze, avšak jisté to ještě není. „To, že začnou jako první tyto celky, je pravděpodobné, ale může se to změnit. Myslím si ovšem, že je téměř jedno, kdo ligu odstartuje, jelikož všechny zápasy budou stát za vidění. Soutěž se totiž každým rokem více a více vyrovnává, takže jsem sám hrozně zvědavý, kdo letos vyhraje a kdo překvapí,“ uvedl Martin Marko, jenž „Městské lize“ již několik let velí. I on ukáže svůj um v zápasech, neboť je na soupisce Opiček, které se řadí mezi kvinteto favoritů.

Těmi dalšími budou nejspíše Ovar Team, jenž má v sestavě Libora Slaninu, hokejbalového mistra ČR z Vlašimi. Hodně očekávání slibuje i kádr Angry Bulls, v němž jsou hokejisté v čele s druholigovým pelhřimovským Ledním Medvědem Markem Hadravou. Silní budou i Vítězové, kde je vedle florbalisty Radka Madara hlavní hvězdou prvoligový hokejbalista Olympu J. Hradec Martin Hunal. Své bude chtít říct do souboje o nejvyšší pozice i Sunirbmag-Banda obhajující loňské prvenství. Bude sice o něco slabší, jelikož bratři Marek a David Mátlovi emigrovali do jiných celků, ale klan Jasanských zůstává, což je známka vysoké kvality. „Oproti loňsku je sice o jeden tým celkově méně, avšak startovní pole je určitě kvalitativně vylepšené. Kvalifikace o čtvrtfinále se odehraje dvoukolově ve dvou šestičlenných skupinách, bude to velký boj,“ předpovídá Marko.

Stále je možné se přihlásit do III. ročníku žákovského turnaje hráčů do 14 let, který začne teprve 14. června a bude probíhat souběžně s ligou dospělých. Informace podá a přihlášky přijímá M. Marko (fermax@seznam.cz, 777 041 704).

Základní skupina A: Angry Bulls, HBC Pleše, Jedeme dál, SK Hospříz, Smajlíci, Vítězové. Základní skupina B: Betonové štiky, HBC Black Eagles, HC Řečička, Opičky, Ovar Team Gottwaldov, Sunirbmag.

Text: Roman Pišný

Vytvořeno 5.6.2014 14:51:50 | přečteno 1047x | Vladislav Sochna
load