1234

HORSKÁ KOLA – MTB Malíkov OPEN 2014

Malikov 1 2014

V zatáčce za kopcem v Malíkově nad Nežárkou byl start již XV. ročníku závodu horských kol „MTB Malíkov OPEN 2014“, kterého se zúčastnilo celkem 114 jezdců a jezdkyň z mnoha míst ČR.

Na výběr byly dvě různé distance, delší měřila 49 kilometrů, méně náročná trať byla o 24 km kratší. Absolutní prvenství na těžší trase s převýšením 690 metrů, jež z velké části kopírovala hranici s Rakouskem, vyjel příbramský Petr Švehla. Po trati doslova letěl. Mezi ním a poslední závodnicí v cíli (Jana Trepková – JAP) byla prodleva 2:27 hod. Pětadvacetikilometrový závod, který vedl přes Novou Ves u Lásenice, okolo Novomlýnského rybníka, Nový Vojířov a Sedlo, vyhrál sedmnáctiletý dlouhán Pavel Fuk z Pelhřimova. Cílovou metu protnul v souboji juniorů o 5 vteřin dříve než Miloš Jirsa (CT Božejov).

Dlouhá trať (64 startujících) – JM (2): 1./celkově 59. Jakub Kolář  (Políkno). M1 (31): 1./3. David Kníže (Prodoli Racing Team). M2 (20): 1./1. Petr Švehla (Los Kolos). M3 (9): 1./2. Jiří Kotrba (Cyklo Švec). Ž (2): 1./61. Michaela Míková (BS JOMA J. Hradec). Krátká trať (50) – J (11): 1./15. Jakub Loučný (Častrov). JM (4): 1./1. Pavel Fuk (Velosport Valenta Scott Team). M1 (9): 1./4. Karel Šachl (Prodoli Racing Team). M2 (13): 1./3. Libor Trkola (Eurofoam Sport Team). M3 (7): 1./13. Stanislav Papež (Kamenice n./Lip.). Ž1 (2): 1./32. Petra Šachlová (Prodoli Racing Team). Ž2 (4): 1./21. Olga Jirsová (CT Božejov).