1234

KARATE - o oddílu karate Okinawa Goju Ryu Dojo Jindřichův Hradec

001 karate 15022014 seminar

Kromě startů na soutěžích se jindřichohradecký klub Okinawa GRD prezentoval i akcí, které se zúčastnilo na šest desítek karatistů například z Č. Budějovic, Prahy, Plzně, Benešova a mnoha jiných míst. V městské sportovní hale v J. Hradci seminář s názvem "Goju Ryu Kumite", uspořádala domácí škola Okinawa Goju Ryu Dojo. Cvičení vedli senseiové Jaroslav Valenta, Milan Sedlák, Lukáš Procházka a kouč dětí Petr Vašek. Autor textu: Roman Pišný, Autor foto: OGRD J. Hradec.

KARATE

Karatistům OGRD J. Hradec se na soutěžích daří

Velmi úspěšným klubem tradičního karate a sebeobrany je OGRD – Okinawa Goju Ryu Dojo J. Hradec, který se zúčastňuje vrcholných domácích akcí, z nichž přiváží často nejvyšší umístění. Na nedávných soutěžích v Hodoníně, Hustopečích a Č. Budějovicích na sebe jindřichohradečtí karatisté opětovně výrazně upozornili, když se dokázali prosadit především v mládežnických kategoriích.

Hodonín

V Hodoníně se konalo I. kolo „Národního poháru ČSKGR“, kam jeli závodit čtyři členové Okinawy. „Byla to soutěž s vysokou prestiží, na které startovalo jedenáct českých klubů a několik týmů ze Slovenska. Naši závodníci se v těžké konkurenci prezentovali výbornými výkony,“ hodnotil jindřichohradeckou účast hlavní trenér OGRD Jaroslav Valenta. Na Slovácku se nejvíce dařilo Vítu Masařovi, jenž v žákovské kategorii obsadil čtvrtou příčku v disciplíně kata a ve sportovním boji – kumite dokonce došel až do finále, v němž sice neuspěl, ale stříbrná pozice je výtečným počinem.

Hustopeče

Druhé pohárové kolo se uskutečnilo v Hustopečích, kde se závodníci Okinawa Goju Ryu Dojo J. Hradec představili v mnohem početnějším složení. I celkově bylo účastníků z ČR a Slovenska asi o šest desítek více. Uspět mezi 160 karatisty nebylo nikterak snadné, ale borcům a borkyním od Vajgaru se to podařilo. Na jihu Moravy vybojovali tři bronzy a čtyřikrát obsadili čtvrté místo.

České Budějovice

Dětská soutěž „Karate Kid Cup“ proběhla v Č. Budějovicích za účasti 156 nejmladších adeptů karate z Polska a všech koutů České republiky. OGRD J. Hradec měl v turnaji, který pořádal českobudějovický Fight Club, osmičlenné zastoupení. Excelentní byl opět Masař, jenž ovládl cvičení kata. „Nejvíce překvapil Hynek Černý, který u nás cvičí teprve půl roku, ale podal na své vůbec první soutěži skvělý výkon. Jednu disciplínu vyhrál a ve druhé skončil stříbrný,“ radoval se z vystoupení novice sensei Valenta. V jihočeské metropoli se ve výborném světle představil i Martin Bajer, jenž byl dvakrát druhý.

Hodonín – kumite juniorky 15 až 17 let: 5. Simona Miláčková. Kata žákyně 9 až 11 let: 5. Nela Vašková. Kumite muži nad 75 kg: 3. Petr Vašek. Kata žáci 9 až 11 let: 4. Vít Masař. Kumite žáci 9 až 11 let do 35 kg: 2. Masař.

Hustopeče – kumite juniorky 15 až 17 let bez rozdílu vah: 4. Miláčková a Zuzana Kompanová. Kumite muži nad 75 kg: 4. Zdeněk Havelec. Kumite muži bez rozdílu vah: 3. Havelec. Kumite dorostenci nad 45 kg: 4. Tomáš Homolka. Kata žáci 9 až 11 let: 3. Masař. Kumite žáci 9 až 11 let do 35 kg: 3. Masař.

Č. Budějovice – kata dívky: 4. Anna Lukešová, 8. Anežka Dvořáková, 8. Vašková. Kata chlapci: 1. Masař, 2. Martin Bajer, 2. Hynek Černý, 7. Adam Fittl, 7. Jan Bártů. Super kop – dívky: 6. Dvořáková, 6. Lukešová. Super kop – chlapci: 1. Černý, 2. Bajer, 5. Bártů, 7. Fittl.

Roman Pišný.

Vytvořeno 30.5.2014 11:13:43 | přečteno 2213x | Vladislav Sochna
load