1234

KOPANÁ - Sokolnice začaly sezónu devítiminutovou smrští

Sokolnice

O první zářijové sobotě zahájily mistrovskou sezónu fotbalistky TJ Sokol J. Hradec. V úvodním duelu divize D hrály v Horní Bříze. Na západě Čech potvrdily roli favoritek, když jim parádně vyšel vstup do utkání. Ve druhém kole se Jihočešky představí doma. V sobotu 13. září od 17 hodin přivítají na jindřichohradeckém Tyršově stadiónu soupeřky z Vodních staveb Plzeň.

V H. Bříze se hraje na umělé trávě a zároveň na menším hřišti, z obojího měly hostující hráčky obavy. Brzy je však zahnaly. Po devíti minutách prakticky rozhodly o tom, že povezou domů tři vítězné body. Od úvodu spustily útočnou smršť, kterou dokonaly třemi trefami. Ve druhé minutě se nejlépe ve skrumáži zorientovala Kateřina Papežová, prakticky z dalšího ohrožení domácí branky se urodil druhý gól a v 9. minutě míč dorazila Markéta Kocoňová už na 3:0. „Výkon našeho týmu byl výborný, soupeřky zaskočil. Nezmohly se na žádný aktivní odpor. Kombinace, napadání a proměňování šancí – to vše nám vycházelo,“ pochválil vedoucí jindřichohradeckého družstva Petr Němec hostující fotbalistky. Do konce prvního poločasu vedení Sokolnic dvěma pěknými góly navýšila Radka Peckertová. Po obrátce se už jihočeský celek šetřil, hrál vlažněji, obezřetněji, aby se některá z hráček nezranila. Brankářka Lucie Adamcová, jež v J. Hradci hostuje z pražské Dukly, moc práce neměla. K čistému kontu při její premiéře jí spolehlivým výkonem pomohlo stoperské duo Marie Šlapanská – Kateřina Lehejčková. Čtvrt hodiny před koncem dotvořili hosté půltucet, když svůj první třetiligový hattrick završila Peckertová.

Novinky v TJ Sokol J. Hradec

V týmu ukončily roční hostování Tereza Vávrová, Markéta Bartoníčková a Tereza Vybíralová. Celé trio se vrátilo do Spartaku Kaplice, který se v sezóně 2014/2015 vrací k činnosti, bude hrát krajský přebor. Po mateřských dovolených se do jindřichohradecké sestavy navrátily Lenka Makovičková a Jiřina Stejskalová. Nově jsou v Sokolu na hostování obránkyně Pavla Sivá z ČSAD Havířov a gólmanka Lucie Adamcová z Dukly Praha.

TJ ZKZ Horní Bříza – TJ Sokol J. Hradec 0:6 (0:5). Branky: Peckertová 3, Papežová, Pilařová, Kocoňová.

J. Hradec: Adamcová – Lehejčková, Šlapanská, Sivá (50. Lapková), Čermáková – Peckertová, Kručayová, Pilařová, Papežová, Plucarová – Kocoňová (70. Šteflová).

Popisek ke snímku: Středopolařce divizních fotbalistek TJ Sokol Jindřichův Hradec Radce Peckertové se parádně vydařil vstup do sezóny, když v úvodním kole nastřílela hattrick do branky týmu z Horní Břízy. Jihočešky na hřišti soupeřek zvítězily 6:0. V dalším zápase se jindřichohradecký celek představí doma na Tyršově stadiónu, kde bude v sobotu 13. září od 17 hodin hostit VS Plzeň.

Autor foto: Vlastimil Sítař.
Autor textů: Roman Pišný.

Vytvořeno 8.9.2014 11:55:46 | přečteno 886x | Ing. Karolína Bartošková
load