1234

LETNÍ BIATLON - Staroměstský biatlonista Vít Mikulášek získal český titul

P1230144

„My rozhodně nejsme žádný velký klub, ale letošní sezóna nám vyšla tak, že jsme dosáhli na takové úspěchy, jakých ani velkokluby nedocílily,“ radoval se po českém šampionátu žactva v letním biatlonu šéf KB Staré Město pod Landštejnem František Schorný.

Na národním mistrovství, které se uskutečnilo v Jáchymově, byl oddíl ze srdce České Kanady hodnocen jako absolutně nejúspěšnější.

Rozsáhlý areál Eduard v centru Krušných hor přinesl staroměstskému klubu zisk jedné zlaté, dvou stříbrných a jedné bronzové medaile v individuálních závodech a dvou stříber ve štafetách. Celkově biatlonisté S. Města obsadili v kláních jednotlivců 17 pozic v první desítce výsledkových listin! Ziskem 858,33 bodu jihočeský oddíl zvítězil v hodnocení zúčastněných klubů, za ním skončily Říčany (847,78) a Břidličná (846,45).

Titul mistra ČR získal ve sprinterském závodu Vít Mikulášek, jenž o 7 vteřin porazil Adama Mikuláška, který bral stříbro. Oba přesně stříleli, trefili všechny terče, což se ve čtyřicetičlenném závodním poli podařilo už pouze dalším dvěma biatlonistům. Další vicemistrovský titul si připsal v závodě s hromadným startem Ondřej Geisler mezi žáky B. „V této kategorii jsme nejsilnější v republice. Máme v ní čtyři závodníky, kteří jsou schopni kdykoliv dosáhnout na medailové příčky. To dokazovali při každém letošním závodě Českého poháru,“ uvedl Schorný. Bronz Veroniky Trávníčkové z rychlostního závodu žákyň C trochu překvapil, avšak byl pro ni zaslouženou odměnou za píli v přípravě.

Další stříbrné medaile k Landštejnu putovaly zásluhou dvou tříčlenných štafet žáků. Přitom mohlo být ještě veseleji, neboť trio S. Město I. v závodě chlapců B doběhlo na prvním místě, ale bylo diskvalifikováno. Na střelnici jeden z trojice totiž zazmatkoval, když se mu zasekl pětiranný zásobník. Poté, co ho vyjmul, měl dobíjet jednotlivé náboje, jenže ve stresu došlo k vrácení zásobníku nazpět, a to pravidla zakazují. „Je to prostá sportovní smůla, přihodit se může každému,“ povzbudil Schorný své svěřence a dodal, že obdivuje závodníky za to, jakým způsobem se srovnali s podmínkami v Jáchymově, kde při všech soutěžích vydatně pršelo, čímž velmi utrpěla zejména kvalita tratí. „Naše žákyně a žáky to nijak neovlivnilo, byli výborní. Za výsledky stojí poctivost v tréninku, zapálení všech mladých sportovců, kvalitní trenérské vedení, pomoc rodičů dětí a podpora ze strany sponzorů, především Nadačního fondu RBB Invest a Obce Staré Město pod Landštejnem.“

Rychlostní závod – žákyně C (29 biatlonistek): 3. Veronika Trávníčková, 4. Michaela Wilmannová, 18. Evelína Daverná. Žákyně B (42): 6. Denisa Nováková, 26. Jolana Ihnatišinová. Žáci B (40): 6. Ondřej Geisler, 8.-9. Jáchym Kaplan a Štěpán Pokorný, 11. Marek Liščák, 15. Ondřej Mánek. Žáci A (40): 1. Vít Mikulášek, 2. Adam Mikulášek, 22. Jindřich Poledník, 33. Tomáš Geisler.

Závod s hromadným startem – žákyně C (28): 4. Wilmannová, 9. Trávníčková, 17. Daverná. Žákyně B (42): 11. Ihnatišinová, 13. Nováková. Žáci B (38): 2. O. Geisler, 5. Kaplan, 6. Liščák, 7. Mánek, 9. Pokorný. Žáci A (39): 4. A. Mikulášek, 6. Poledník, 10. V. Mikulášek, 18. T. Geisler.

Štafety – žákyně B: 4. S. Město/Strakonice (Nováková, Ihnatišinová, Štěpánka Hanušová). Žáci B: 2. S. Město/Harrachov (Pokorný, Michal Morávek, Mánek). Žáci A: 2. S. Město (A. Mikulášek, T. Geisler, V. Mikulášek).

Popisek ke snímku P1230144.JPG: Titul mistra České republiky získal na národním šampionátu žactva v Jáchymově letní biatlonista Vit Mikulášek (uprostřed). Ve sprintu porazil o 7,1 vteřiny oddílového kolegu Adama Mikuláška (vlevo) z KB Staré Město pod Landštejnem. Na třetím místě skončil Štěpán Nešpor (vpravo) z Břidličné.

Autor foto: Ondřej Mikulášek.
Autor textů: Roman Pišný.
Vytvořeno 30.9.2014 10:30:28 | přečteno 1259x | Ing. Karolína Bartošková