1234

MALÁ KOPANÁ - Jindřichohradečtí Bulánci vyhráli „Pohár Plzeňské pivnice“

bulanci

V okresní lize 2013/2014 sice skončil tým FK Bulánci RS Střechy J. Hradec poslední, ale o čtvrtroku později je mužstvo jako vyměněné. Vyhrává totiž letní turnaje jako na běžícím pásu. Kam přijede, tam triumfuje. Těsně před koncem června ovládlo klání v Rapšachu, o první červencové sobotě pak „PP Cup 2014“ v K. Řečici.

Na travnaté ploše řečického Sokola se tentokrát sešlo 15 mužstev, tedy rekordní počet. Pakliže připočteme i účast dvou týmů žen a dvou družstev mini žáků ve vložených utkáních, tak měl IV. ročník „Plzeňská pivnice Cupu 2014“ účast opravdu bohatou. „O start na turnaji je zájem, takže jsme kapacitu rozšířili o další tři celky. Exhibiční zápasy dívek a žen a mini žactva příjemně uvolnily celkovou atmosféru. Naše obavy ze špatného počasí, kdy předpověď hlásila odpolední déšť, se nenaplnily. Naopak nám svatý Petr opravdu přál, bylo pěkně. Výborní byli rozhodčí. S průběhem turnaje jsme spokojení a už se těšíme na příští ročník, na který je možné se předběžně registrovat už nyní na našich internetových stránkách,“ uvedl Miroslav Michal z pořádajícího klubu futsalu FIFA Plzeňské pivnice K. Řečice. Jeho tým se tentokrát s formou nepotkal, když v našlapané základní skupině A vyhrál pouze jediné ze čtyř střetnutí a vůbec nepostoupil do čtvrtfinále. Nakonec skončil až desátý. Kdo si ovšem s nárůstem výkonnosti v poslední době tyká, to jsou jindřichohradečtí Bulánci. Do turnaje sice vstoupili porážkou 0:2 s Roztrhtrenkami, ale pak už je nic a nikdo nezastavil na cestě za triumfem. Ve čtvrtfinále vyřadili obávaný S-O.T. 4:0, v semifinále vrátili Roztrhtrenkám prohru z kvalifikace a v boji o prvenství pokořili „béčko“ fotbalistů domácího Sokola 3:1. Novopečený účastník okresního 14SPORT přeboru Jindřichohradecka přitom z kvalifikace šel do čtvrtfinále s odřenýma ušima až jako sedmý. Loni K. Řečice B také sedmá skončila, letos si polepšila o pět pozic. Bulánci byli v minulém roce šestí, také zaznamenali posun o pět příček nahoru. Až na tu nejvyšší! Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jiří Kovář (K. Řečice B), cenu pro nejlepšího gólmana obdržel Tomáš Trepka (Slavoj) a nejvíce gólů nastřílel Daniel Svoboda (Bulánci). Na řízení všech 43 odehraných zápasů se podílela rozhodcovská trojice Miroslav Brož, Pavel Picka a Zdeněk Filo. „Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným týmům za start na turnaji a hru fair-play. V tomto duchu chceme pokračovat i v dalších ročnících. Velký dík patří sponzorům, institucím a také Sokolu, s jejich pomocí jsme mohli akci uskutečnit,“ dodal Michal.

Čtvrtfinále: Roztrhtrenky – V. Německo 2:1, Wagón – K. Řečice B 1:2, Bulánci – S-O.T. 4:0, Slavoj – Deštná 1:0. Semifinále: Roztrhtrenky – Bulánci 0:1, K. Řečice B – Slavoj 2:1. O 13. místo: Nezdolní – Stará garda 3:0 kont. O 11. místo: Hakunamatata – Vajgar 2:3. O 9. místo: Týn – P. pivnice 4:1. Ženy: Jane Stars K. Řečice – Alkatras K. Řečice 4:0. Mini žáci: K. Řečice – Novosedly 13:0. O 3. místo: Roztrhtrenky – Slavoj 2:3. Finále: Bulánci – K. Řečice B 3:1.

Konečné pořadí: 1. RS Střechy FK Bulánci J. Hradec, 2. TJ Sokol K. Řečice B, 3. Slavoj Žirovnice/Kamenice, 4. FK Roztrhtrenky N. Bystřice, 5. AC Wagón Veselí, 6. S-O.T. Srďův ofenzivní tým Pelhřimov, 7. TJ Sokol Deštná, 8. Východní Německo J. Hradec, 9. Týn nad Vltavou, 10. Plzeňská pivnice K. Řečice, 11. Vajgar J. Hradec, 12. Hakunamatata K. Řečice, 13. Nezdolní J. Hradec, 14. Stará garda K. Řečice, 15. FC Teď nebo nikdy K. Řečice.

Pořadatelé IV. ročníku „Plzeňská pivnice Cupu 2014“ vyjadřují dík: PLZEŇSKÁ PIVNICE KARDAŠOVA ŘEČICE – KAVÁRNA, PIVNICE, HERNA (zajištění hlavní ceny – sud piva); MĚSTO KARDAŠOVA ŘEČICE (finanční podpora a materiální vybavení); TJ SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE (poskytnutí celého sportovního areálu); VŠEM SPONZORŮM TURNAJE.

Popisek ke snímku IMG-20140706-WA0007.jpg: Druhé místo při IV. ročníku "Plzeňská pivnice Cupu 2014" v Kardašově Řečici obsadilo béčko domácí TJ Sokol. Nováček okresního SPORT14 přeboru Jindřichohradecka nastoupil ve složení nahoře zleva František Markes, Miroslav Nedoma, Jakub Idrizaj, Vojtěch Janošík a brankář Marian Bína. Dole jsou zleva Jan Vosecký, Jiří Kovář, Václav Roubík mladší a František Mach. Autor foto: Kristýna Kupková.

IMG 20140706 WA0007, obrázek se otevře v novém okně

Popisek ke snímku bulanci.jpg: Ve finále IV. ročníku "Plzeňská pivnice Cupu 2014" v Kardašově Řečici zvítězil tým RS Střechy FK Bulánci J. Hradec nad Sokolem K. Řečice B 3:1. Na fotografii jsou Bulánci i se svými malými fanoušky, kteří sedí dole zleva Eliška Svobodová a Adam Svoboda. V horní řadě zleva jsou Vojtěch Bouška, Lukáš Rešl, Lukáš Stejskal, Filip Grošek a Radek Schramhauser. V podřepu zleva pak Jakub Průša, Daniel Svoboda a Michal Völfel. Autor foto: René Svoboda.

bulanci, obrázek se otevře v novém okně

Roman Pišný.

Vytvořeno 14.7.2014 16:12:03 | přečteno 2175x | Ing. Karolína Bartošková
load