1234

MOTORISMUS – velkou ztrátu zaznamenal při pátém závodu krajského přeboru v motokrosu Martin Andrusiv

Dominik Zeman

Dosud vedoucí závodník celkového pořadí třídy MX2 (125 ccm) v Nihošovicích nedokončil první jízdu, v níž byl hodnocen až na 16. místě, za které bral 25 bodů. Do druhé jízdy už nastoupit nemohl, takže do tabulky zapsal nulu, což v průběžném pořadí sedmidílného seriálu znamená sešup z první až na čtvrtou příčku.

Dosud vedoucí závodník celkového pořadí třídy MX2 (125 ccm) v Nihošovicích nedokončil první jízdu, v níž byl hodnocen až na 16. místě, za které bral 25 bodů. Do druhé jízdy už nastoupit nemohl, takže do tabulky zapsal nulu, což v průběžném pořadí sedmidílného seriálu znamená sešup z první až na čtvrtou příčku. O moc lépe, vůbec nejvíce jak to jen šlo, si vedl ve třídě Amatér MX2 Dominik Zeman (Motorsport Chýnov/J. Hradec). Šestnáctiletý motokrosař vyhrál obě jízdy, což mu vyneslo i celkové prvenství v nihošovickém závodě. V průběžném pořadí seriálu navýšil svůj náskok už na rozdíl 97 bodů! Šestým dílem bude krajský přebor pokračovat v sobotu 23. srpna v Jiníně u Strakonic.

Průběžná pořadí – MX2: 1. Jan Cimbulka (SMS Chomutov/Hrdějovice – Suzuki 250 4T) 357, 2. David Soldát (BV Racing/Č. Budějovice – Suzuki 250 4T) 348, 3. Thomas Gerhardter (Rakousko – KTM 125) 337, 4. Andrusiv (KTM 125) 314. Amatér MX2: 1. Zeman (Kawasaki 250 4T) 436, 2. Václav Větrovský (Opařany – Yamaha 125) 339, 3. Jan Zborník (Klatovy – KTM 250 4T) 324.