1234

ORIENTAČNÍ BĚH – Čtyřetapový závod WUOC Tour 2014

093

Hanácká místa Nectava, Svatý Kopeček a Protivanov byla dějišti čtyřetapového závodu „WUOC Tour 2014“, který se konal jako doprovodná akce k XIX. akademickému mistrovství světa, jejž hostila Olomouc.

Mezi 471 běžci z celého světa byly osmičkou závodníků zastoupeny SOS J. Hradec a dvěma TJ OK Tolar J. Hradec. Oba oddíly výrazně uspěly, když dohromady dosáhly na tři prvenství. Vítězství slavili Lenka Komárková, Vojtěch Pobuda a Kateřina Blažková.

Výsledky – D10 (9 běžkyň): 4. Jindřiška Komárková, 7. Veronika Blažková. D12A (11): 1. Kateřina Blažková (všechny SOS J. Hradec). D35 (11): 1. Lenka Komárková (OK Tolar J. Hradec). DH10N (11): 5. Zbyňka Komárková. H12B (11): 1. Vojtěch Pobuda (oba SOS J. Hradec). H21A (24): 9. Arnošt Komárek (OK Tolar J. Hradec).

Popisek ke snímku P8169764.JPG: Jako doprovodná akce XIX. akademického mistrovství světa v orientačním běhu, jejž hostila Olomouc, se na Hané uskutečnil čtyřetapový závod "WUOC Tour". Startovalo v něm 471 běžců z celého světa, přičemž mezi účastníky byli i závodníci z jindřichohradeckých oddílů. Ve třech kategoriích dokázali celkově zvítězit. Prvenství brala mezi ženami v D35 Lenka Komárková (TJ OK Tolar J. Hradec), v pořadí dvanáctiletých chlapců H12B byl nejlepší Vojtěch Pobuda a v kategorii děvčat D12A Kateřina Blažková (oba Sdružení orientačních sportů J. Hradec), jež je na snímku na nejvyšším stupínku při slavnostním vyhlášení vítězů, které proběhlo v Protivanově.

Popisek ke snímku 093.jpg: Jako doprovodná akce XIX. akademického mistrovství světa v orientačním běhu, jejž hostila Olomouc, se na Hané uskutečnil čtyřetapový závod "WUOC Tour". Startovalo v něm 471 běžců z celého světa, přičemž mezi účastníky byli i závodníci z jindřichohradeckých oddílů. Ve třech kategoriích dokázali celkově zvítězit. Prvenství brala mezi ženami v D35 Lenka Komárková (TJ OK Tolar J. Hradec), v pořadí dvanáctiletých dívek D12A byla nejlepší Kateřina Blažková a v kategorii chlapců H12B Vojtěch Pobuda (oba Sdružení orientačních sportů J. Hradec), jenž je na snímku na nejvyšším stupínku při slavnostním vyhlášení vítězů, které proběhlo v Protivanově.

Autoři fotografií: Petr Blažek, Michal Pobuda.
Autor textů: Roman Pišný