1234

ORIENTAČNÍ BĚH - Savinjské Alpy prověřily jindřichohradecké závodníky

OOCup Slovinsko 2014 4zHradce

Pětidenní etapový závod ve Slovinsku absolvovalo kvarteto orientačních běžců Sdružení orientačních sportů J. Hradec. Světoznámého „OO Cupu 2014“ se zúčastnilo v barvách KCTM Vysočina.

Centrem závodu, na jehož start se postavilo celkem 926 běžců z 33 zemí, mezi nimiž chyběli pouze zástupci afrického kontinentu, byla Menina planina v Savinjských Alpách, která je položena přibližně v nadmořské výšce okolo dvanácti set metrů. „Zajímavá zkušenost, terén byl úplně jiný, než na který jsme zvyklí. Vysoké kopce se střídaly s hlubokými jámami, tratě také vedly lesem jako u nás, ale rovněž po loukách, kde se pásly krávy,“ odnesla si z těžkých závodů zážitky Julie Dundáčková, nejmladší z jindřichohradecké čtveřice. Orientační běžci SOS J. Hradec se v jednotlivých etapách nevyvarovali chyb, což není s podivem vzhledem k náročnosti celého závodu, jenž se konal v oblasti Kamniku. Nejlepšího umístění dosáhla Veronika Peňázová, jež skončila celkově devátá ve své kategorii. Ve čtvrté etapě obsadila 7. místo, na stejnou příčku pak v závěrečném dni dosáhla i Veronika Parkanová. V kategorii M45 závodil Jiří Parkan, který skončil uprostřed výsledkové listiny, přičemž ve své kategorii ztratil v pěti etapách na vítězného Dána Flemminga Joergensena 2:47:42 hod.

Konečné pořadí – W16 (22 běžkyň): 14. Julie Dundáčková. W18 (13): 9. Veronika Peňázová, 10. Veronika Parkanová. M45 (47): 23. Jiří Parkan.