1234

ORIENTAČNÍ BĚH - Tereza Tichá obsadila osmé místo na českém mistrovství

sos jh

Sexteto orientačních běžkyň Sdružení orientačních sportů J. Hradec si vybojovalo právo účasti na mistrovství České republiky v závodě na krátké trati, který se konal v Teplicích nad Metují a Adršpachu. Národní šampionát byl spojen i s takzvanou Veteraniádou ČR, kde se prezentovali nejen závodníci SOS J. Hradec, ale také duo Jana a Martin Tichých z TJ OK Tolar J. Hradec.

Závod se z pohledu obou klubů dá hodnotit jako průměrný, neboť na výraznější umístění dosáhly pouze tři závodnice. Hlavní úspěch si připsala Tereza Tichá, která obsadila v D20A osmou příčku, když se do finále dostala přes pátou semifinálovou pozici. „Terka pěkně prohnala reprezentantky,“ pochválil ji oddílový kolega Ivan Gřunděl. T. Tichá zaostala za vítězkou 7:24 min., zaslouženě získala licenci R. Velmi vydařené mistrovství absolvovala mezi dorostenkami Eliška Hojná, jež věkem ještě patří mezi starší žákyně. Celkovým třináctým místem si potvrdila licenci A i pro rok 2015. Na konečnou 18. příčku dosáhla Jana Tichá, jež měla ve své kategorii D50 sedmatřicetičlenné startovní pole. Zklamání na těžké trati, plné nečistého, nepřehledného lesního porostu s kameny na svazích, zažili všichni tři Benešovi. Otec Jan, matka Iva i dcera Jana neprošli do finále jen velmi těsně. Zvláště Janě postup ze semifinále utekl opravdu pouze o kousíček. Demotivována nepostoupením pak v D20B skončila až devátá, což v celkovém pořadí dalo 27. příčku ze 43 běžkyň. Čtyřicátníci Iva a Jan na sobě nedali znát rozmrzelost z toho, že se nedostali ze semifinále do hlavního běhu a chuť si vyspravili v béčku umístěními v nejlepší trojici. Celkově se v Adršpašských skalách prezentovalo okolo 1400 závodníků z ČR, Slovenska, Německa, SAE a Polska.

Finále – D16A (18): 13. Eliška Hojná. D16C (30): 19. Dominika Hojná. D18B (19): 15. Veronika Peňázová. D20A (18): 8. Tereza Tichá. D20B (18): 9. Jana Benešová. D21C (39): 15. Michaela Šrámková. D40B (20): 3. Iva Benešová (všechny SOS J. Hradec). D50A (18): 14. Jana Tichá (OK Tolar J. Hradec). H40B (25): 1. Jan Beneš (SOS J. Hradec). H50B (25): 20. Martin Tichý (OK Tolar J. Hradec). H70B (5): 3. Gřunděl (SOS J. Hradec).

Konečné pořadí – D16 (70): 13. E. Hojná, 55. D. Hojná. D18 (54): 32. Peňázová. D20 (43): 8. T. Tichá, 27. J. Benešová. D21 (86): 52. Šrámková. D40 (40): 22. I. Benešová. D50 (37): 18. J. Tichá. H40 (57): 25. Beneš. H50 (66): 45. Tichý. H70 (13): 10. Gřunděl.