1234

ORIENTAČNÍ BĚH - třídenní etapový závod

sos jh

V Mířkově nedaleko Horšovského Týna uspořádala Lokomotiva Plzeň třídenní etapový závod.

„Pro náš oddíl to byla první letní akce, na které se nám navíc dařilo. Tratě byly podobné těm, jaké známe z České Kanady, takže jsme se cítili jako doma,“ uvedl závodník Sdružení orientačních sportů Ivan Gřunděl. Jemu se podařilo v celkovém hodnocení skončit ve své kategorii na druhém místě. Na stupně vítězů se dostali ještě mezi nejmladšími hochy Karel Dundáček, jenž etapové klání vyhrál a druhé skončily v D40 Iva Benešová a v P3 Hana Dundáčková, které v konečném součtu chybělo k prvenství po 3 dnech pouhých 42 vteřin. Závodů nesoucích název „Sedmihoří 2014“ se zúčastnilo přes osm stovek orientačních běžců z Ukrajiny, Německa, Maďarska, Slovenska a ČR. První etapa se běžela na krátké trati, další dvě na klasických.

Konečné pořadí – D10 (14 závodnic): 7. Michaela Benešová. D16 (22): 6. Julie Dundáčková. D21L (49): 28. Jana Benešová. D40 (35): 2. Iva Benešová (všechny SOS J. Hradec). D45 (32): 11. Jana Tichá (OK Tolar J. Hradec). H10 (25): 1. Karel Dundáček. H40 (21): 4. Jan Beneš. H45 (36): 11. Milan Dundáček (všichni SOS J. Hradec). H50 (29): 6. Martin Tichý (OK Tolar J. Hradec), 14. Milan Havlík. H70 (6): 2. Ivan Gřunděl. P3 (61): 2. Hana Dundáčková (všichni SOS J. Hradec).