1234

SPORT PRO VŠECHNY - Léto dětí se sportem nabízí v srpnu ještě tři týdenní turnusy

LÉTO DĚTÍ SE SPORTEM

V roce 1987 vzniklo v Jindřichově Hradci „Léto dětí se sportem“. Je to denní letní tábor, který je zaměřen sportovně. K jeho uskutečnění je využíváno sportovišť přímo ve městě nebo v přilehlém okolí. Děti denně přicházejí ráno a odpoledne se vracejí domů. Letos se koná již osmadvacátý ročník.

Celoročně pořádá SKOK J. Hradec akci s názvem „Mini škola sportu“ a letní tábor je její součástí. Koná se v šesti pětidenních turnusech, tři proběhly v červenci, další tři jsou na programu v srpnu. Je určen pro děti od 5 do 15 roků, přičemž rodiče mohou své ratolesti přihlásit na libovolný počet turnusů. Avšak také klidně třeba na jediný den za 320 korun. „Veškerá činnost je směřována k hlavnímu smyslu celé akce, což je radost dětí. Průběh je vždy přizpůsobován jak věku účastníků, tak jejich schopnostem a dovednostem. Přihlíženo je také na počasí,“ podotkl Otakar Kinšt, předseda pořádajícího SKOK J. Hradec.

Táborový program se sice týká především sportu, ale do náplně jsou zařazené i kupříkladu výtvarné a estetické aktivity. Za sportovních činností lze uvést třeba různé míčové hry (kopaná, vybíjená, florbal, basketbal), stolní tenis, jízdu na koni, základy na horolezecké stěně, minigolf, discgolf, atletiku, kuželky. Vše je konáno formou drobného soutěžení. „Pro děti je zajištěna pod odborným vedením celodenní péče s přiměřením na pitný režim a stravováním. Všichni účastníci jsou navíc úrazově pojištěni,“ doplnil Kinšt.

Srpnové turnusy se konají v těchto termínech: L4 – 11. až 15.8.; L5 – 18. až 22.8.; L6 – 25. až 29.8. Pobyt na celém pětidenním turnusu stojí 1600 Kč. Jednotlivý pobytový den začíná příchodem dítěte v 8 hodin a končí v 16 hodin. Přihlášení účastníci se stanou členy SKOK J. Hradec, což je následně opravňuje k účasti na akcích klubu a také Agentury OK za výhodnějších podmínek. Další informace podá a přihlášky přijímá Kinšt (Jarošovská 743/II., 377 01 J. Hradec) prostřednictvím e-mailů: skokjh@quick.cz nebo kinstota@seznam.cz a telefonního čísla: 606 934 098. Dalším kontaktním místem pak je v suterénu nákupního střediska Jednoty na jindřichohradeckém Masarykově náměstí prodejna hraček, školních a kancelářských potřeb.

Roman Pišný.

Vytvořeno 11.8.2014 16:08:41 | přečteno 1669x | Ing. Karolína Bartošková
load