1234

TRIATLON - Triatlonová mládež J. Hradce má sedm mistrovských kovů

Fanda po EP KV

Vlastně celou sezónu to vypadalo, jakoby měl triatlon nějaké tajné ujednání se svatým Petrem, neboť závodům v létě neustále přálo počasí. Teprve mistrovství České republiky mládeže v Karlových Varech nemělo povětrnostní podmínky ideální. Závod byl provázen chladem a deštěm. Studená voda v nádrži Rolava byla v plavecké části doslovným utrpením.

Jindřichohradecké oddíly Tri Club Vajgar a Plavecký klub jely na šampionát s vícerými medailovými ambicemi. V mládežnických kategoriích oba patří k těm nejúspěšnějším v ČR. Očekávání se naplnilo, když TCV J. Hradec z lázeňského města odvezl půltucet umístění na stupních vítězů, z toho tři na nejvyšším. PK J. Hradec se dočkal zásluhou Šimona Michálka titulu národního vicemistra. Celkově si tento klub, jenž se triatlonu věnuje oficiálně teprve rok, připsal šest příček v nejlepších desítkách jednotlivých kategorií. Barvy TC Vajgar na MČR hájilo 14 triatletů ve věku od 9 do 18 let. Mezi devítiletými žáky byl suverénní Hynek Hrdlička, třináctiletým dívkám vévodila jeho sestra Anna Hrdličková a třetí zlato bral mezi staršími žáky patnáctiletý Jakub Řehula, jenž v české konfrontaci zvítězil s velikým náskokem (1:25,9) a jediným, kdo jej dokázal zdolat, byl o devět vteřin rychlejší Maďar Gergö Soós v mezinárodním „ZON – Závodě olympijských nadějí“, ten se konal současně s českým šampionátem. Další medaile pro TCV zajistili Štěpánka Burdová, Matyáš Němec, kteří brali stříbro. O bronz se postaral mladší žák Jakub Hrdlička. „Ve Varech to byl dvoudenní triatlonový svátek. Program byl naplněn asi dvaceti různými závody od amatérských až po evropskou úroveň. Pro nás to byl šampionát velmi úspěšný, navíc si při něm někteří vyzkoušeli závodění se zahraniční konkurencí,“ měl na mysli spokojený trenér TCV J. Hradec Josef Hrdlička účast italských, slovenských, maďarských a polských triatlonistů. Sezóna se pomalu nachyluje k závěru, před jindřichohradeckými kluby je ještě závod „Českého poháru“ v Sokolově, kde například Ivetě Fairaislové (TCV) ještě půjde o konečné umístění mezi nejlepší trojicí. Na děti čeká mistrovství jižních Čech do 15 let ve Zlivi, kde se bude konat i jihočeský šampionát týmů. Od závodů si ovšem už dá pauzu František Linduška. Hlavní hvězda TC Vajgar vynechá nejen pohárové klání v Sokolově, nýbrž i „Evropský pohár“ v rumunském letovisku Mamaia. „Je to smůla. Fanda onemocněl, bere antibiotika. Musel sezónu uzavřít,“ uvedl předseda TCV J. Hradec Jan Vaněk.

MČR – žákyně 9 let: 5. Josefína Pospíšilová (PK J. Hradec). Žákyně 10-11 let: 2. Štěpánka Burdová. Mladší žákyně: 1. Anna Hrdličková, 5. Anežka Burdová (všechny TCV J. Hradec). Starší žákyně: 11. Karolína Šimková (PK J. Hradec). Žáci 9 let: 1. Hynek Hrdlička (TCV J. Hradec), 2. Šimon Michálek (PK J. Hradec). Žáci 10-11 let: 2. Matyáš Němec. Mladší žáci: 3. Jakub Hrdlička, 4. Šimon Řehula (všichni TCV J. Hradec), 5. Filip Michálek, 6. Filip Kopřiva (oba PK J. Hradec), 13. Jan Dvořák. Starší žáci: 1. Jakub Řehula (oba TCV J. Hradec), 4. Matyáš Pospíšil (PK J. Hradec), 8. Radek Boukalík. Dorostenci: 8. Petr Jirků. Junioři:10. Jan Boukalík, 12. Vladimír Borčin (všichni TCV J. Hradec).

Popisek ke snímkům: V Karlových Varech se kromě mistrovství ČR mládeže uskutečnil také závod "Evropského poháru" mužů v olympijském triatlonu (1,5 km plavání - 40 km kolo - 10 kmběh). S cílem vylepšit loňskou devatenáctou pozici tam startoval František Linduška (TC Vajgar J. Hradec), což se mu podařilo, když skončil mezi 50 triatlety z 22 zemí na 11. místě. Byl vůbec nejlepší z Čechů. Bohužel po chladném karlovarském klání musel jihočeský triatlonista ukončit letošní sezónu ze zdravotních důvodů. "Lékař mi diagnostikoval těžký zánět dutin a krčních mandlí. Teď musím podstoupit léčbu antibiotiky, takže příštích nejméně čtrnáct dnů se budu aktivně jen léčit. Je to pro mě hodně mrzuté a nepříjemné, chuť do závodů jsem měl ještě velikánskou, ale nedá se nic dělat. Teď musím stávající problém kvalitně vyléčit, aby vše bylo v pořádku a nachystané pro novou přípravu na příští rok," konstatoval Linduška.

Autor snímků: Jan Vaněk
Autor textů: Roman Pišný