1234

Adventní a vánoční atmosféru navodí hned několik koncertů

kaple sv. Maří Magdaleny

Série adventních koncertů začne v pátek 2. prosince spolu s Jindřichohradeckým Big Bandem, který od 19:00 v divadelním sále Kulturního domu Střelnice chystá vánoční koncert s Ilonou Csákovou. V neděli 4. prosince zahraje adventní koncert Jindřichohradecký symfonický orchestr s Felixem Slováčkem v kapli sv. Maří Magdaleny. Následovat budou koncerty Třeboňských pištců nebo souboru Dolce Vita a Pěveckého sboru Jakoubek YMCA. 

V neděli 4. prosince od 19.00 hodin zveme všechny příznivce na Adventní koncert Jindřichohradeckého symfonického orchestru do kaple sv. Maří Magdaleny. Program bude velmi pestrý, zazní skladby z oblasti vážné i populární hudby. Dirigent Radek Šalša na koncertě společně s muzikanty představí výběr z díla W. A. Mozarta, Z. Fibicha, K. Svobody, Z. Bartáka, E. Morriconeho a dalších autorů. V průběhu večera vystoupí také dva výborní sólisté. Klarinetistu a saxofonistu Felixe Slováčka jistě není potřeba představovat, za svůj život vystupoval s řadou orchestrů, dlouhá léta spolupracoval mj. s K. Gottem, nebo Orchestrem K. Vlacha. Dalším sólistou pak bude klavírista Vjačeslav Grochovskij. Ten si pro své sólové vystoupení zvolil jednu ze skladeb svého otce, posluchačům tedy společně představíme skladbu pro klavír, celestu a smyčcový orchestr Noční let balonem.

Dalším lákadlem pro zpříjemnění předvánoční atmosféry jsou Adventní koncerty Třeboňských pištců v sobotu 10. prosince od 16:00 nebo 19:00 v kapli sv. Maří Magdaleny. Původně dětský soubor zobcových fléten  Třeboňští pištci  založila v roce 1974  učitelka  Milena Šimečková. Od roku 1975  jej dodnes vede s  manželem  Václavem Šimečkem, s nímž vychovali  desítky  hráčů a  upravili  rozsáhlý  multižánrový repertoár . Základem je  renesanční a barokní hudba. Součástí  repertoáru jsou  též  jihočeské  lidové písně a úpravy  melodií světové i české populární hudby. Třeboňští pištci  absolvovali v průběhu let  více než 1100 koncertů doma i v zahraničí (Rakousko , Holandsko, Švýcarsko, Řím – Vatikán) a nahráli  pět CD  desek  i koncertní  DVD.  Natáčeli často v Českém rozhlase  a v České televizi.

V pátek 16. prosince od 19.00 hodin Vás zveme na Romantické vánoce se souborem Musica Dolce Vita. Na koncertě vystoupí Daniela Demuthová (mezzosoprán), Žofie Vokálková (flétna), Zbyňka Šolcová (harfa) s programem vánočních písní, melodií i evropských koled.

Sérii adventních a vánočních koncertů uzavřou Vánoční koncerty PS Jakoubek YMCA a hostů 26. prosince v 17.00 hodin do kaple sv. Maří Magdaleny.

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v pokladně KD Střelnice a na www.kultura.jh.cz. 


Adventní a vánoční koncerty 2022

big band vánoce 2022

big band vánoce 2022

 
JHSO   advent

JHSO advent

 
pištci 2022

pištci 2022

 
Dolce Vita   plakát

Dolce Vita plakát

 
vánoce   YMCA 2022

vánoce YMCA 2022

 
 
Vytvořeno 25.11.2022 13:52:16 | přečteno 428x | eliska.cermakova
load