1234

Celostátním vítězem akce Čtenář roku 2014 se stala rodina Nymburských z Jindřichova Hradce

Čtenářská rodina 2014

Před necelým měsícem jsme vás informovali o tom, že nejlepší čtenářskou rodinou za naše město a Jihočeský kraj se stala rodina Nymburských z Jindřichova Hradce. Tato rodina se stala také absolutním vítězem celostátního kola.

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR pokračoval v letošním roce v tradici oceňování nejlepších čtenářů veřejných knihoven. V průběhu propagační kampaně Březen – měsíc čtenářů knihovny pravidelně každý rok hledají své nejlepší čtenáře, aby je vyhlásily jako „Čtenáře roku“. Cílem této aktivity je posilovat společenský význam a prestiž četby a ocenit ty, kteří služby knihoven nejvíce využívají. V roce 2014 knihovny hodnotily své čtenářské rodiny – tj. rodiny, které často navštěvují knihovnu - její samostatní členové nebo společně celá rodina, rodina se ráda účastní aktivit své knihovny, alespoň jednou měsíčně si vypůjčí knihy domů. V průběhu března byly vyhodnoceny čtenářské rodiny nejen jednotlivých knihoven, ale také všech krajů a celostátní vítěz bude slavnostně představen 8. dubna v přímém přenosu České televize v rámci předávání cen Magnesia Litera 2014.

 Celostátním vítězem akce Čtenář roku 2014 se stala čtenářská rodina Nymburských z Městské knihovny v Jindřichově Hradci!

Nemalým úspěchem se může od nynějška pyšnit jindřichohradecká městská knihovna. Pro knihy si sem totiž chodí nejlepší čtenářská rodina z celé republiky. Veronika, Pavla a Jiří Nymburští (a babička) si zde v minulém roce vypůjčili dohromady 499 titulů. Na jejím úspěchu má největší podíl maminka Veronika Nymburská, která čte nejraději romantickou literaturu, jíž ale prokládá válečnými tituly a také ruskými autory v originále. „Knih mám rozečteno i několik najednou, jednu doma, jednu u rodičů, další na chalupě," vyjmenovala. Zdatnou nástupkyni má již nyní ve své dceři Pavle, která navštěvuje šestou třídu základní školy. Ta měla aktuálně zapůjčeno 28 knih, k nimž ještě včera, po vyhlášení výsledků a předání cen, přidala další. „To je u nás docela běžné. Tenhle týden už mám přečtené čtyři malé knížky," zmínila Pavla Nymburská. V roce 2013 rodina Nymburských přečetla téměř 500 knih!“

Akci oceňování Čtenáře roku 2014 podporují firmy SKANSKA a McDonald's.

Vytvořeno 9.4.2014 16:51:53 | přečteno 1350x | Ing. Karolína Bartošková
load