1234

Hola, chico – vítej, chlapče

Informační centrum pro mládež (ICM) v J. Hradci od 1.února 2015 hostí absolventa university za Španělska. Ion Eslava využívá program Erasmus+ a bude tu pracovat jako dobrovolník v rámci Evropské dobrovolné služby. 

Je to první dobrovolník přes Erasmus+, který bude působit v jižních Čechách. Ion se pro tuto službu rozhodl na doporučení svého bratra, který takto pracoval rovněž v České republice.

Projekt, který mu na míru vytvořilo ICM J. Hradec, se jmenuje “I want to be different” – Chci se odlišovat.  

A v čem je to odlišení od většiny mladých lidí?  Ion si chce zvýšit šance na dobré zaměstnání, které se bez praxe i ve Španělsku obtížně hledá. Proto odjíždí na rok ze své vlasti, aby získal praxi a zkušenosti, a tím si připsal cenné “body” do životopisu při hledání práce.

Co od Iona očekáváme? Zapojí se do různých projektech ICM, bude se učit česky a učit španělštinu. Jeho stěžejním úkolem je propagovat Evropskou dobrovolnou službu. Při besedách na školách bude povzbuzovat mladé lidi, aby překonali ostych nebo pohodlnost a vycestovali s pomocí Erasmu+ do zahraničí pracovat nebo studovat. Tyto besedy budou vedeny v anglickém jazyce, takže mladí lidé budou mít příležitost zlepšit své komunikativní dovednosti.

Projekty Evropské dobrovolné služby probíhají v délce 2 -12 měsíců. Jsou zaměřeny např. na kulturu, děti a mládež, sport, sociální péči, umění, ekologii. Potencionální zájemce si tedy může volit jak délku, tak zaměření svého pobytu.

Děti a studenti z Jindřichova Hradce budou mít možnost se s Ionem scházet jak v prostorách ICM třeba na kurzech španělštiny nebo neformální konverzaci, tak i na různých projektových dnech. Ion jistě rád přijme pozvání domů nebo na kulturní a sportovní akce. Věříme, že se mu v Jindřichově Hradci bude líbit, najde tu opravdové přátele a ve své vlasti a bude propagovat Českou republiku, Jihočeský kraj i naše město.

Ludmila Černocká, ICM Jindřichův Hradec

http://www.icmjh.cz/; https://www.facebook.com/icmjh

Ion Eslava949 n, obrázek se otevře v novém okněVytvořeno 4.2.2015 11:23:57 - aktualizováno 4.2.2015 11:26:18 | přečteno 1212x | Ing. Karolína Bartošková
load