1234

Jihočeské domácnosti s nižšími příjmy mohou čerpat další miliony v novém kole kotlíkových dotací

Kotlíkové dotace

Rada Jihočeského kraje vyhlásila výzvu nového dotačního programu Kotlíkové dotace pro domácnosti s nižšími příjmy v Jihočeském kraji II. Nízkopříjmové domácnosti z Jihočeského kraje tak budou moci znovu podávat žádosti o dotaci na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním, které nesplňují emisní třídu 3, 4 a 5, za tepelné čerpadlo nebo za kotel na biomasu s ručním či automatickým přikládáním. Dotaci již nelze získat na pořízení nového plynového kondenzačního kotle a stejně jako v předchozích letech ani na jakýkoli nový kotel spalující uhlí.

Jak na kotlíkové dotace? Přijďte na seminář. Krajští úředníci vám poradí

Cílem seminářů je  seznámit domácnosti s nižšími příjmy s podmínkami získání dotace  na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním nesplňujících emisní třídu 3, 4 a 5, jejichž provoz je od 1. 9. 2024 zakázán.  Informace budou prezentovány zástupci Krajského úřadu Jihočeského kraje, kteří budou kotlíkové dotace pro domácnosti s nižšími příjmy přímo administrovat.

V Jindřichově Hradci se seminář uskuteční 12. června 2023 od 16:00 v kinosále Kulturního domu Střelnice.

Pracovníci místních akčních skupin Jihočeského kraje pomohou žadatelům bezplatně s přípravou a vyřízením žádosti o kotlíkovou dotaci pro domácnosti s nižšími příjmy. Na jindřichohradecku je takovou osobou Eva Tunklová z MAS Česká Kanada, Pravdova 1113/II 377 01 Jindřichův Hradec,  606 123 379, tunklova@masck.cz.

Více informací o Kotlíkových dotacích najdete zde.

Kotlíkové dotace
Vytvořeno 26.5.2023 12:22:45 | přečteno 241x | eliska.cermakova
load