1234

Jihočeský kraj podepsal smlouvu s Jindřichohradeckými místními drahami

JHMD

Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) přistoupily na Dodatek smlouvy o závazku veřejné služby na rok 2016 ve znění, který schválila letos v dubnu Rada Jihočeského kraje. Svými podpisy to ve středu 29. června stvrdili hejtman Jiří Zimola a statutární ředitel JHMD Boris Čajánek.   

„Za smluvní výkony tak získají 72,69 Kč na jeden vlakový kilometr, což je o 11,66 Kč více, než v roce 2015. Do úhrady jsou zahrnuty odpisy modernizovaných vozidel, přičemž se otevírá cesta k dalšímu jednání a sladění oprávněných požadavků dopravce s možnostmi kraje,“ uvedl Zimola.

Podle hejtmana tak i přes odlišná tvrzení dopravce, který silnými slovy a mnohdy nepravdivými výroky vyjadřoval své představy o výši úhrady dopravních výkonů, byla nakonec nalezena cesta k dohodě.

Schválením možnosti přímého zadání výkonů na dalších 5 let po roce 2019, kdy uplyne současná smlouva, Zastupitelstvem Jihočeského kraje, byl současně potvrzen trvalý zájem na zachování provozu úzkokolejek, jako významného fenoménu cestovního ruchu přesahujícího hranice regionu.

„Věřím, že i další kroky dopravce povedou k řádnému zajištění provozu, využití modernizovaných vozidel spolufinancovaných z prostředků Evropské unie a zabrání neshodám s Jihočeským krajem, Krajem Vysočina i s vlastními zaměstnanci,“ uzavřel Zimola.

Zdroj: Jihočeský kraj

Vytvořeno 29.6.2016 19:15:35 | přečteno 1046x | Ing. Karolína Bartošková
load