1234

Jindřichohradecká nemocnice navýší od 17. ledna kapacity testování. Pozor na změny v režimu odběrů

covid, test, PCR

V následujících týdnech očekává Nemocnice Jindřichův Hradec kvůli variantě omikron i rozšíření povinného testování v zaměstnání velký nárůst zájmu o testování PCR, a proto modernizuje odběrovou laboratoř. Díky novému poloautomatickému přístroji na stanovení PCR bude nemocnice od 17. ledna schopna odebrat a vyhodnotit až 2000 vzorků denně. Dosud byla maximální kapacita odběrového místa 500 lidí denně. Nový přístroj umožní kromě navýšení kapacity také stanovení jednotlivých variant koronaviru a nově si každý může vybrat, jestli chce odběr provést stěrem z nosohltanu nebo ze slin.

Navýšení kapacity odběrového místa na čtyřnásobek dosavadního provozu si vyžádalo změny v režimu, jak bude k odběrům docházet. Odběry tak už nebudou probíhat jako drive in z automobilu, protože na takové množství vozidel není areál nemocnice připraven, navíc testy ze slin je obtížné provádět z auta. Prosíme proto všechny pacienty, aby pokud přijedou za účelem testování vozem, použili vyhrazené parkoviště ve spodní části areálu přístupného z kruhového objezdu z Vídeňské ulice. Odtud pak na odběrové místo dojdou pěšky.

Pro imobilní klienty je samozřejmě stále možnost vjet do areálu nemocnice autem, prosíme ale všechny ty, kteří nutně nepotřebují do nemocnice autem, aby vůz nechali na určeném parkovišti.

I nadále je nutné předem se na odběr PCR objednat přes online rezervační systém zde.

TESTY COVID 19 - odběry známé jako „drive in z automobilu“ již NEBUDOU  standardně realizovány, neboť areál nemocnice není na takovém množství vozidel technicky připraven. Občané, kteří jedou na testování, pojedou automobilem z ulice Vídeňská po kruhovém objezdu – projedou hlavní branou do areálu nemocnice a ihned zabočí doleva. Zde zanechají vozidlo na parkovišti, které bude vyhrazeno pro návštěvníky odběrového místa, odtud pak na odběrové místo dojdou PĚŠKY (viz. mapa). Pouze imobilní klienti mohou vjet přímo na odběrové místo autem.

OČKO COVID 19- Občané, kteří půjdou na očkování, budou mít vyhrazená parkovací místa v ulici U Nemocnice (15 míst) a pro imobilní občany jdoucí na očkování  je vyhrazeno 6 míst v areálu nemocnice přímo před budovou D. Ke vchodu a vjezdu do areálu budou přednostně využívat  horní bránu areálu, tzv. starou vrátnici.  

Parkoviště za ulicí U Nemocnice, za prodejnou potravin, je určené POUZE pro zdravotníky!

Více informací na www.nemjh.cz

mapa - odběry, nemocnice
Vytvořeno 14.1.2022 13:53:48 | přečteno 382x | eliska.cermakova
load