1234

Jindřichův Hradec bude hostit velký cyklistický závod

IMG 8621

Ve dnech 3. až 7. září bude Jindřichův Hradec centrem cyklistického závodu evropského poháru UCI - Okolo jižních Čech ČEZ tour 2014.

V tomto závodě si změří své síly přes 120 cyklistů z více jak 20 profesionálních týmů z celého světa. Cyklistické týmy budou z Jindřichova Hradce vyjíždět na závody ve 4 etapách, které se budou odehrávat na jihočeských tratích. Čtvrtek 4. září: Protivín – Tábor (150 km); pátek 5. září: časovka jednotlivců - Nová Bystřice (12,5 km); sobota 6. září: Třeboň – Churáňov (164 km); neděle 7. září: Týn nad Vltavou – Jindřichův Hradec (156 km).

V loňském roce se závodníci po trati pohybovali průměrnou rychlostí přes 43 km/h. I v letošním roce můžeme očekávat úžasné souboje v kopcích, sprintech a napínavých cílových dojezdech.

Jindřichův Hradec bude v neděli 7. září cílem 4. etapy a zároveň celého závodu. Cíl bude, stejně jako v minulých ročnících, v Klášterské ulici, kam by závodníci měli dorazit cca ve 14.00–14.30 hodin. Pro diváky bude před příjezdem závodníků připraven bohatý doprovodný program. Mohou se těšit například na vystoupení populární zpěvačky Madaleny Joao, břišních tanečnic, rytmického orchestru Hakuma Matata a ukázky step aerobiku.

Všechny srdečně zveme. Přijďte si společně s námi užít tento významný sportovní svátek, přijďte fandit a bavit se při doprovodném kulturním programu.

Pořadatelem závodu je Cyklistický klub RBB Invest Jindřichův Hradce a Město Jindřichův Hradec a koná se pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly.

 Více informací a přesnou trať závodu najdete na www.okolojiznichcech.cz.


UZAVÍRKY

ikona souboruUzavirka CK JH Klášterská cyklistický závod

ikona souboruZvlastni uzivani CK JH cykl závod okolo Již Čech

ikona souboruSituace cyklozavod

Vytvořeno 8.8.2014 10:25:08 - aktualizováno 3.9.2014 8:44:37 | přečteno 2795x | Ing. Karolína Bartošková
load