1234

Jindřichův Hradec pomůže zaplatit potřebné dokumenty pro provoz úzkokolejky

JHMD parní vlak

Město Jindřichův Hradec poskytne z Nadačního fondu pro rozvoj města celkem 150.000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených se zajištěním osvědčení provozovatele dráhy pro společnost Správa úzkokolejných drah. Město bude peníze na potřebné dílčí úřední kroky k získání oprávnění provozovatele dráhy společnosti vyplácet postupně až na základě jasně doložených úkonů.

"Město nemůže financovat všechno, ale k rozumným věcem se rádi připojíme. Pokud se společnosti Správa úzkokolejných drah podaří oprávnění trať provozovat získat, bude to zásadní pro to, aby se mohl následně najít i dopravce. Jde o důležitý dílčí krok," řekl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár s tím, že pokud půjde vše dobře, mohlo by být povolení pro provozovatele dráhy, které probíhá u Drážního úřadu, vyřízené v polovině srpna. Reálná je pak možnost, že by úzkokolejka znovu vyjela na podzim letošního roku. 

Společnost Správa úzkokolejných drah je dceřinou společností Jindřichohradeckých místních drah s tím, že v ní nefigurují bývalí majitelé úzkokolejky, ale insolvenční správkyně.

Vytvořeno 25.5.2023 13:52:00 | přečteno 412x | eliska.cermakova
load