1234

Knihovna zve na dubnové akce

M.Maliniaková

Městská knihovna Jindřichův Hradec vás zve na akce pořádané v dubnu. Těšit se můžete například na přednášky, veřejné čtení pohádek a prezentace.

Akce v poslechovém sále:

David Čančík: JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA
(1.4.2014 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Jižní Afrika je synonymem neskutečné pestrosti krajiny i obyvatel. Příroda zde vytvořila dech beroucí scenérie hor, skalních formací, mořského pobřeží. Země láká také různorodostí etnik, národností a v neposlední řadě úžasnými městy. JAR očima studenta, který zde pobýval 3 měsíce na jazykovém kurzu.

Mgr. Libor Drahoňovský: TOULKY ČESKOKRUMLOVSKEM
(3.4.2014 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Českokrumlovsko je pohraniční region ležící na jihozápadním okraji republiky v jižní části Jihočeského kraje. Velké množství hradů, tvrzí, zámků, klášterů a kostelů, ale i pravěkých hradišť a pohřebišť či mohyl vypovídá o bohaté historii regionu. Prohlédneme si např. město Český Krumlov, které sice není velké svou rozlohou, ale o to více přitahuje kouzelnou atmosférou dávných let.

Renata Porion Siberová: DUCHOVNÍ ŠKOLA
(9.4.2014 – 17:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Pravidelná setkání s regresní terapeutkou jsou určena všem, kteří hledají cestu k sobě, k vnitřnímu míru anebo jen cítí, že se odchýlili od své životní cesty směřující k naplnění a radosti.

PhDr. Marie Fronková, CSc: KRYŠTOF HARANT Z POLŽIC A BEZDRUŽIC
(15.4.2014 – 16:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Zajímají Vás životní osudy českého šlechtice, cestovatele, autora známého cestopisu o putování do Svaté země a do Egypta, který proslul jako hudební skladatel i jako účastník odboje českých evangelických stavů proti Habsburkům a skončil v roce 1621 jako jeden ze "sedmadvaceti českých pánů" na staroměstském popravišti? Jestliže ano, pak je tato akce přímo pro vás! Akce určena pro členy Klubu aktivního stáří i ostatní návštěvníky.

Jiří Koun: BIBLICKÉ DĚJINY XVII.
(22.4.2014 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Přednáška z cyklu "Biblické dějiny" je určena všem, kteří mají rádi dějiny a zvláště ty, které jsou psány Biblí.

ThMgr. Michal Krchňák: FAUNA V BIBLI
(24.4.2014 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Kromě běžného výskytu a užití zvířat v biblických dobách je biblická fauna často nositelem symbolického významu. Jakého? To nám přiblíží znalec Písma, učitel hebrejštiny a překladatel Michal Krchňák.

Akce pro děti:

VEŘEJNÉ ČTENÍ POHÁDEK

(1.4.2014 – 16:00 hod., dětské oddělení MěK J. Hradec)

Přijďte do dětského oddělení (centrální pracoviště) a poslechněte si pohádky, příběhy či dobrodružná vyprávění z úst "POHÁDKOVÉ BABIČKY".

Ostatní:

VIRTUÁLNÍ KOLEGA

Přijďte do knihovny, vyzkoušejte nový projekt „Virtuální kolega“ a zlepšete si svou počítačovou gramotnost. „Virtuální  kolega“ nabízí individuální výuku počítačů online. Obsahuje videonávody, příklady, cvičení, kvízy a rady práce s internetem, kancelářskými programy, editory obrázků či prezentačním softwarem, datovou schránkou, elektronickým podpisem atd.

OHLÉDNUTÍ DO MINULOSTI ANEB STARÉ TISKY OŽÍVAJÍ

U příležitosti akce Světového dne knihy a autorských práv 23.4.2014 zve knihovna na jednodenní prezentaci (od 9:30 do 16:30) unikátních starých tisků z fondu Státního oblastního archivu Třeboň. Návštěvníci si budou moci vzácné knihy prohlédnout netradičně úplně zblízka, nikoli jen za sklem vitríny. Pracovníci ARCHIVNÍHO ODDĚLENÍ JINDŘICHŮV HRADEC budou po celý den k dispozici a zodpovídat případné dotazy.

Vytvořeno 2.4.2014 9:33:30 | přečteno 1291x | Ing. Karolína Bartošková
load