1234

Letos přijala předvánoční pozvání Jindřichohradeckého Big Bandu zpěvačka Ilona Csáková

Big Band

Kulturní dům Střelnice zve všechny příznivce Jindřichohradeckého Big Bandu do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice, kde se v pátek 2. prosince 2022 od 19:00 uskuteční tradiční vánoční koncert, na který si orchestr pravidelně zve známé sólisty. Tentokrát přijala pozvání orchestru zpěvačka Ilona Csáková. S orchestrem vystoupí také stálé zpěvačky orchestru Kristýna Vacková a Andrea Kaňková. Na koncertu budou také účinkovat dva dětské pěvecké sbory – pěvecký sbor 1. ZŠ Jindřichův Hradec Nova Domus a pěvecký sbor ZUŠ Žirovnice Arietta.

Jindřichohradecký Big Band hraje v plném bigbandovém obsazení. Členové orchestru jsou amatérští i profesionální muzikanti převážně z Jindřichova Hradce a okolí. Orchestr se snaží o kvalitní moderní interpretaci swingové hudby. Bigband spolupracuje s řadou známých zpěváků a zpěvaček, například Tomášem Savkou, Janem Smigmatorem, Dashou, Vladimírem Hronem, Jitkou Zelenkovou či Václavem Noidem Bártou. Vedoucím orchestru je ředitel žirovnické základní umělecké školy Zdeněk Zadražil.

Ilona Csáková zahájila svoji kariéru zpěvačky v druhé polovině 80. let v kapele Laura a její tygři, se kterou natočila tři řadová alba. Na cenách Gramy získala cenu Objev roku za rok 1993 a cenu v kategorii Střední proud za rok 1996. V anketě Český slavík se třikrát stala stříbrnou a jednou bronzovou slavicí. Je držitelkou zlaté desky za album Pink, zlaté a platinové desky v ČR a zlaté, platinové a dvojplatinové desky v SR za album Modrý sen a zlaté desky v ČR a SR za album Blízká i vzdálená. V roce 1998 se stala nejprodávanější českou zpěvačkou.

Vstupenky v pokladně KD Střelnice a na www.kultura.jh.cz.

Big Band

Vytvořeno 23.11.2022 9:52:32 | přečteno 799x | eliska.cermakova
load