1234

Ministr vnitra navštívil jindřichohradecké hasiče a policisty

Ve čtvrtek 25. září navštívil v odpoledních hodinách Jindřichův Hradec ministr vnitra Milan Chovanec. V budově Policie Jihočeského kraje, územního odboru Jindřichův Hradec se sešel se zástupci jihočeských hasičů a policistů.

Delegaci ministra, který přijel s předsedou Senátu Parlamentu České republiky Milanem Štěchem, přivítali společně se starostou města Jindřichův Hradec Ing. Stanislavem Mrvkou za Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje krajský ředitel plk. Ing. Lubomír Bureš a ředitel územního odboru Jindřichův Hradec plk. Ing. Jan Všetečka a za Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje krajský ředitel plk. Mgr. Miloš Trojánek, ředitelka kanceláře ředitele krajského ředitelství plk. Mgr. Ivana Zelenáková a vedoucí územního odboru Jindřichův Hradec plk. Ing. Josef Heš.

Ministr vnitra po svém příjezdu zamířil do zasedací místnosti, kde na něj čekalo několik desítek hasičů a policistů. Debatu zahájil informací pro všechny příslušníky týkající se zvýšení jejich platů. Dle slov ministra budou tarify příslušníků již v listopadu tohoto roku zvýšeny o 3,5 % a od ledna roku 2015 pak o další 1,5 %. Zvýšení platů má dorovnat mzdu policistů a hasičů na úroveň zpřed několika let, kdy byly mzdové tarify sníženy až o deset procent.

Ministr dále hovořil o záměru pro následující měsíce týkajícího se nárůstu investic do nákupu techniky a investic do budov. Další finanční prostředky pak dle ministra budou v příštím roce již čerpány také z Fondu zábrany škod, a to na nákup nové výjezdové techniky HZS. Tímto pak starší zásahová technika hasičského sboru bude moci být předávána sborům dobrovolných hasičů obcí, jež mají dle ministra v požární ochraně nezastupitelný význam.

Co se vybavenosti policistů týče, ministr vnitra prohlásil: „Hasiči jsou ve vybavení dál než policie. V tuto chvíli finanční prostředky na dovybavení policistů nejsou, obměna bude probíhat postupně.“.

Policistům pak byl dále představen projekt s názvem Hlavu vzhůru, který má jasně určit pravidla u policie. Ministr dále hovořil o tom, že jeho snahou bude snížení administrativy u obou sborů, a následně utvrdil, že není v jeho zájmu jakákoli změna v současné době platném služebním zákonu pro příslušníky bezpečnostních sborů. 

Předseda Senátu Milan Štěch vyjádřil: „Věřím, že horší období pro hasiče a policisty je již za námi“. Ujistil příslušníky, že bezpečnostní sbory mají podporu současné vlády.

O úrovni spolupráce hasičů a policistů v regionu promluvil starosta města Jindřichův Hadec Stanislav Mrvka. Dle jeho slov je součinnost nadstandardní, a to nejen mezi hasičským sborem a policií, ale také se strážníky městských policií a dobrovolnými hasiči jednotlivých obcí. Následně vyjádřil k přání o lepší koordinaci správních záležitostí u hasičského sboru i policie pro občany.

Na závěr přibližně třičtvrtěhodinového setkání ministr vnitra poděkoval hasičům a policistům za jejich práci a popřál jim, aby se vždy ze zásahů vraceli ve zdraví a pořádku.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Ministr_vnitra

MV 5

MV 5

 
MV 6

MV 6

 
MV 3

MV 3

 
MV 2

MV 2

 
MV 4

MV 4

 
MV 1

MV 1

 
Návštěva ministra, Jindřichův Hradec   25  9  2014 (1)

Návštěva ministra, Jindřichův Hradec 25 9 2014 (1)

 
Návštěva ministra, Jindřichův Hradec   25  9  2014 (2)

Návštěva ministra, Jindřichův Hradec 25 9 2014 (2)

 
MV 7

MV 7

 
Starosta 2

Starosta 2

 
Starosta 3

Starosta 3

 
 
Vytvořeno 26.9.2014 14:58:54 | přečteno 2178x | Ing. Karolína Bartošková
load