1234

Mladí fotografují památky - zbývají dva měsíce do konce soutěže

Mladí fotografují památky, autor: www.historickasidla.cz

Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska, do kterého patří se všemi svými památkami i Jindřichův Hradec, pořádá už třináctý ročník soutěže "Mladí fotografují památky". Tato soutěž je jedna z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví. Soutěž je učena pro žáky a studenty základních a středních škol a má podpořit zájem o naše kulturní dědictví a znalosti historických míst.

Soutěž není pouhou „fotografickou” akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost neodpovídají takovému záměru.

Vítězové soutěže se mohou těšit na velmi zajímavé odměny. Firma Zoner každoročně věnuje hodnotné ceny pro účastníky v hodnotě 50 000 Kč. Vzhledem k velké mezinárodní prestiži soutěže se také Sdružení rozhodlo vysílat na slavnostní vyhlášení ve Strasbourgu první tři umístěné, kteří tak dostanou možnost seznámit se s kolegy z jiných zemí, poznat evropské instituce a získat mnoho neocenitelných zkušeností.

V letošním roce musí účastníci opět vkládat fotografie přes webové stránky Sdružení. Každý účastník může vložit maximálně 3 fotografie. Pozor, registrace a vložení jedné, dvou nebo tří fotografií musí proběhnout najednou (není možné se zaregistrovat, vložit jednu fotografii, odeslat, a následně za několik dnů vložit další fotografii).
Uzávěrka pro vkládání fotografií bude 15. března 2021. Vyhlášení konečných výsledků proběhne v dubnu 2021 v Praze.

Podmínky soutěže a podrobnosti zde.Vytvořeno 14.1.2021 15:09:16 | přečteno 721x | eliska.cermakova
load