1234

Na víkend se chystají trhy v centru města i Adventní dny na zámku a v Domě gobelínů

Rozsvícení vánočního stromu 2022, foto: Michal Žoudlík

Druhý adventní víkend 3. a 4. prosince je v Jindřichově Hradci tradičně spojen s vánočními trhy. Letos se opět můžete těšit na bohatý program na jindřichohradeckém zámku i na spoustu stánků na náměstí Míru a na Masarykově náměstí a na vystoupení dětí z místních mateřských a základních škol. Tentokrát si program připravil i Dům gobelínů. 

Vánoční trhy v centru města

Celý prosinec budou na náměstí Míru adventní trhy v podobě dřevěných chaloupek s občerstvením i drobnými dárky. O víkendu3. a 4. prosince se uskuteční na Masarykově náměstí a na náměstí Míru vánoční trhy. Tradiční stánky nabídnou inspiraci na vánoční dárky i oblíbené občerstvení. Nebude chybět doprovodný program na pódiu. 

program - vánoční trhy

Adventní dny na zámku

Národní památkový ústav, Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec a Spolek pro obnovu památek na Jindřichohradecku zvou srdečně o druhém adventním víkendu, 3. a 4. prosince, k návštěvě Adventních dnů. Po dvou leté nucené přestávce se na možnost pokračovat v pěkné tradici velmi těšíme a doufáme, že nadšení budou také návštěvníci. Na druhém a třetím nádvoří pořádáme tržiště s originálním zbožím. Pro letošní rok se nám podařilo zajistit více prodejců slaných i sladkých specialit. Na své si přijdou nejen příznivci rozmanitých horkých nápojů, ale také milovníci rybích pochoutek nebo sýrů.

Děti i dospělé potěší malý zvěřinec, výstava sokolnicky cvičených dravých ptáků nebo lukostřelba. V provozu bude opět 500 let stará černá kuchyně. Své dovednosti předvedou umělečtí řezbáři, kovář, hrnčíři, pletař košíků a dřevo-sochař. V zámecké tvůrčí dílně ve Španělském křídle se budou zdobit perníčky a vyrábět vánoční ozdoby z přírodních materiálů. V dílně v Gotickém paláci budou vznikat výrobky z korálků. 

Program obou víkendových dnů nabídne rovněž řadu uměleckých představení. V zámeckém Rondelu se bude tančit a na nádvořích i v kapli sv. Ducha se bude hrát divadlo. Kaple bude také v sobotu dějištěm vystoupení Chrámového sboru Adama Michny a v neděli ekumenické bohoslužby za účasti duchovních dokonce tří křesťanských církví.

program na www.zamek-jindrichuvhradec.cz


Advent v Domě gobelínů

Na první prosincový víkend, 3. a 4. prosince (10:00 – 17:00) , jsme pro vás připravili vánoční kulturní akci Advent v Domě gobelínů. Vyzkoušíte si zde tisk na textil pod vedením ateliéru paní Zuzany Krajčovičové, tkaní na kolíkových stavech, dále techniku suchého plstění, drhání, práci se dřevem a malování na keramiku. Budou zde připraveny dílny i pro ty nejmenší, kde si vytvoří výrobky s vánoční tématikou. Děti si na pokladně muzea vyzvednou plán stanovišť, budou sbírat za své dovednosti razítka a po splnění úkolů obdrží v pokladně muzea zaslouženou odměnu.

Dům gobelínů je v tomto roce otevřen do 18. prosince 2022 a to denně mimo pondělí od 10:00 – 12:00 a od 13:00 – 17:00. Přijďte se podívat do vánočních prostor Domu gobelínů, kulturních tradic a řemesel, kde můžete se svými blízkými strávit inspirativní a tvůrčí adventní víkend.

Vstupné: dospělí 20Kč, děti mají vstup zdarma.

www.dumgobelinu.cz

Advent v Domě gobelínů

Vytvořeno 29.11.2022 9:55:21 | přečteno 2527x | eliska.cermakova
load