1234

Nejlepší čtenářskou rodinou jsou Nymburských

Městská knihovna v Jindřichově Hradci se připojila k propagační akci Nejlepší čtenářská rodina v rámci projektu "Březen - měsíc čtenářů". Soutěž vyhrála rodina Nymburských.

Akci vyhlašuje celorepublikově a koordinuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP). Základním kritériem soutěže byla rodina, která často navštěvuje knihovnu (její samostatní členové či společně celá rodina), rádi se účastní aktivit své knihovny a alespoň 1x měsíčně si vypůjčí knihy domů. Cílem této celostátní aktivity je posilovat společenský význam a prestiž četby a také ocenit nejvěrnější čtenáře.

Za Městskou knihovnu Jindřichův Hradec byla do této soutěže vybrána právě rodina Nymburských z Jindřichova Hradce. Uvedená kritéria splnili a počet jejich výpůjček dosahoval prakticky 500 výpůjček za rok 2013. Rodina Nymburských se stala zároveň vítězem za Jihočeský kraj. Pro naši knihovnu a celé naše město to je krásný úspěch a velmi nás těší, že nejpilnější čtenáři jsou právě z Jindřichova Hradce!

Slavnostní odpoledne s vyhlášením a oceněním vítěze za jindřichohradeckou knihovnu a za vítězství v Jihočeském kraji se uskutečnilo 25. března 2014 v Městské knihovně Jindřichův Hradec za účasti vítězné rodiny Nymburských, vedení knihovny, starosty města Jindřichova Hradce Stanislava Mrvky a vedoucí odboru kanceláře starosty Jany Říhové. Rodina Nymburských obdržela zajímavé a hodnotné ceny - roční registraci v knihovně zdarma, dále elektronickou čtečku knih od partnera soutěže McDonald´s kreditem na nákup elektronických knih a další ceny jako odměnu za jejich věrnost knihovně.

Rodině Nymburských gratulujeme a přejeme, aby je čtení stále bavilo, zůstali našimi věrnými čtenáři a nacházeli u nás stále dostatek zajímavých knih, akcí a besed.

Za Městskou knihovnu Jindřichův Hradec

Ing. Tomáš Dosbaba, ředitel

Nejlepsi_rodina

IMG 8193

IMG 8193

 
Ctenarska rodina

Ctenarska rodina

 
IMG 8201

IMG 8201

 
 
Vytvořeno 26.3.2014 11:26:03 - aktualizováno 26.3.2014 11:29:52 | přečteno 1617x | Ing. Karolína Bartošková
load