1234

Novinkou turistické sezóny je letos i Stezka zámeckých pánů

Stezka zámeckých pánů

Město Jindřichův Hradec si jako jednu z novinek pro letošní turistickou sezónu připravilo vycházkový okruh Stezka zámeckých pánů. Trasa procházky Vás provede historickým jádrem města, malebným okolím řeky Nežárky nebo Husovými sady. Stezka je dlouhá cca 3,5 km a zabere zhruba hodinu. Na trase je umístěno celkem 5 informačních tabulí, které Vás seznámí s historií města Jindřichův Hradec a šlechtickými rody, které naše město v průběhu staletí formovaly. 

Okruh začíná na náměstí Míru, vede nás ulicí Mlýnskou směrem na vyhlídku Karlov, dále pak okolo řeky Nežárky a přes Naxerovu lávku do Husových sadů. Na vycházkovém okruhu se seznámíte nejen s historií vzniku města, se šlechtickými rody, které život v našem městě ovlivňovaly, ale také uvidíte propojení do našeho současného života, ať už díky bohaté architektuře nebo duchovnímu odkazu. Vycházkový okruh poutavou formou rozšiřuje celoroční nabídku našeho města i v době uzavření památek a objektů.

Stezku zámeckých pánů jsme symbolicky otevřeli na akci Přes kopec na Hradec. Tradiční cyklo a pěší výšlap otevřel turistickou sezónu v sobotu 21. května. A právě stezka zámeckých pánů byla jedním ze třech tras, které si účastníci mohli zvolit.

K vycházkovému okruhu bude vydán i tištěný propagační materiál, který bude k dispozici v informačním středisku v průběhu měsíce června. Texty na jednotlivých panelech vznikaly ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka. Partnerství na tomto projektu navazuje na dlouhodobou spolupráci města a muzea. Autorkou odborných textů je PhDr. Štěpánka Běhalová. Vznik vycházkového okruhu byl podpořen také v rámci Dotačních programů Jihočeského kraje pro rok 2022, opatření 4. Podpora budování infrastruktury cestovního ruchu v Jihočeském kraji – investičního i neinvestičního charakteru, a to částkou 50.000 Kč.

Soutěžte s námi!

Kdo je vaší superstar mezi šlechtickými rody, které působily v Jindřichově Hradci, a proč? Je to někdo z pánů z Hradce, nebo snad Vilém Slavata či některý ze šlechticů z rodu Černínů?

Zapojte se do naší soutěže a napište nám na e-mail: info@jh.cz do 30. června 2022. Vyhrát můžete knihu „Nezapomenutelné osobnosti v historii města Jindřichův Hradec“. Tři vylosované výherce knihy uveřejníme na našem webu a také v červencovém vydání Jindřichohradeckého zpravodaje.

Vytvořeno 25.5.2022 16:53:18 | přečteno 698x | eliska.cermakova
load