1234

Pasování prvňáčků na čtenáře v městské knihovně

Knizka_pro_prvnacka

Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP ČR) vyhlásil pro školní rok 2015/2016 již 8.ročník celostátního projektu na podporu dětského čtení a čtenářství „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“. Knihovny, spolupracující se základními školami, každoročně do tohoto projektu přihlašují žáky prvních tříd. 

Prvňáčci navštěvují dětská oddělení knihoven, kde jsou pro ně připravovány programy motivující k četbě a podporující zájem o knihy. Začínající čtenáři, kteří se projektu zúčastnili, jsou v závěru projektu odměněni speciální knížkou, která byla napsána výhradně pro tuto příležitost a nelze ji v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Letos se jednalo o veselou knížku „Knihožroutispisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátorky Báry Buchalové.

Městská knihovna přihlásila žáky 1. A. a 1. B. Z III. ZŠ pod vedením učitelek Marie Sekyrové a Andrey Janíčkové. 56 prvňáčků v průběhu školního roku navštěvovalo dětské oddělení knihovny, kde pro ně knihovnice připravila besedy, hry a povídání. Děti se také setkaly s opravdovým spisovatelem, knihovnu navštívil pan Jiří Kahoun (autor „Příběhů včelích medvídků“ a dalších knížek).

24. června 2016 se v městské knihovně děti zúčastnily slavnostního ukončení celého projektu společně s pasováním pohádkovým rytířem na čtenáře. Jako odměnu obdrželi prvňáčci z rukou ředitele městské knihovny Tomáše Dosbaby a knihovnice dětského oddělení Michaely Kloučkové zmiňovanou dětskou knížku a čtenářské poukazy opravňující k roční registraci zdarma.

Tomáš Dosbaba, Michaela Kloučková

Knizka_pro_prvnacka

Knizka_pro_prvnacka

Knizka_pro_prvnacka

 
Knizka_pro_prvnacka

Knizka_pro_prvnacka

 
Knizka_pro_prvnacka

Knizka_pro_prvnacka

 
 
Vytvořeno 30.6.2016 15:38:40 | přečteno 1057x | Ing. Karolína Bartošková
load