1234

Přispějte do významného výzkumu české společnosti, za rozhovor odměna

promeny

Vybrané domácnosti našeho města budou přizvány k účasti na významném vědeckém výzkumu, který přinese dosud neznámé pohledy na život české společnosti. 

Výzkum Proměny české společnosti připravili odborníci z Akademie věd ČR a Masarykovy univerzity a bude v něm osloveno 10 000 náhodně vybraných domácností z celé ČR. Dotazování realizují vyškolení tazatelé společnosti STEM/MARK a MEDIAN. Vybrané domácnosti v našem městě by měli navštívit v termínech do 7. července do 31. října 2015.

Za rozhovor odměna

Účast v šetření bude spojená s finanční odměnou. Domácnost si za hodinu až dvě vyplňování dotazníků v jednom roce vydělá 500–1100 korun (v závislosti na typu domácnosti). Do výzkumu může navíc svými odpověďmi opakovaně přispět v následujících 4 letech.

Výzkum je anonymní a pořádají ho renomované vědecké instituce. Poznatky budou sloužit českým i zahraničním vědcům a mohou být základem pro zlepšování sociální politiky. Nové šetření Proměny české společnosti přinese odpovědi na otázky jako např.:

  • Co brání českým matkám vrátit se po rodičovské dovolené do zaměstnání a je možné jejich situaci nějak zlepšit?
  • Jak dopadají ekonomické krize na životní úroveň domácností a koho zasáhnou nejvíce, a na které skupiny obyvatel by se tak měla zaměřit sociální politika?
  • Jak rychle se daří čerstvým absolventům najít zaměstnání a s jakými problémy se při tom potýkají?
  • Potřebují se Češi stěhovat za prací a jak jim to usnadnit?

www.promenyceskespolecnosti.cz

Vytvořeno 3.7.2015 13:31:05 - aktualizováno 3.7.2015 13:31:48 | přečteno 1085x | Ing. Karolína Bartošková
load