1234

Putovní výstava - Každý svého zdraví strůjcem

Nám. Míru

Ve dnech 17. až 18. září 2014 se na náměstí Míru v Jindřichově Hradci bude konat putovní výstava „Každý svého zdraví strůjcem“, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha a organizuje Arcadia Praha.

Cílem akce je informovat o prevenci před nádorovými onemocněními, k čemuž Liga proti rakovině zvolila netradiční humornou formu, kde jsou seriózní informace doprovázeny vtipnými ilustracemi Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívy, Miroslava Bartáka a fotografiemi Františka Dostála. Součástí expozice jsou panely určené i nejmenším dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu, i když ještě neumějí číst. Nejen pro dětské návštěvníky, žáky a studenty škol jsou kromě expozice připraveny i zábavné hrátky, kde je možné si vyzkoušet své fyzické i smyslové dovednosti pod heslem „Zkus, jak jsi na tom“. Pro úspěšné řešitele jsou připraveny i odměny.

Dospělým návštěvníkům akce Liga proti rakovině Praha ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem nabízí také improvizovanou vyšetřovnu. Každý zájemce si může nechat změřit některé základní zdravotní ukazatele, např. hladinu cholesterolu, hodnotu krevního tlaku, výši BMI, procento skrytého tuku v těle, lékaři a zdravotníci poradí v oblasti zdravého životního stylu, nekuřáctví i obezity. V rámci boje proti jednomu z nejagresivnějších typů rakoviny, melanomu, přizvala Liga proti rakovině ke spolupráci také specialisty – dermatology. Na místě bude přítomen odborný lékař, se kterým bude možné konzultovat mateřská znaménka, pihy nebo změny na kůži.

ikona souboruKazdy sveho zdravi strujcem

Vytvořeno 15.9.2014 14:35:32 | přečteno 1215x | Ing. Karolína Bartošková
load