1234

Ředitel nadace policistů a hasičů převzal symbolické šeky

DSC 3829

V sobotu 28. února 2015 se v sálu jindřichohradeckého kulturního domu Střelnice uskutečnil 22. společenský večer policie pořádaný již popáté místní územní skupinou č. 109 International Police Association (IPA) společně s Nezávislým odborovým svazem Policie ČR (NOSP), který v letošním roce slaví čtvrtstoletí své existence.  

Při této příležitosti se večera zúčastnil také předseda svazu JUDr. Milan Štěpánek, který předal medaile dvěma členům navržených na ocenění. Hosty krátce pozdravil také PhDr. Vladimír Šutera, CSc., ředitel Nadace policistů a hasičů pečující nejen o 59 dětí, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby, ale i o 41 bývalých policistů a hasičů, kteří následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby jsou nyní těžce tělesně postižení. Ředitel Nadace v úvodu večera převzal od předsedy jindřichohradecké základní organizace NOS  Milana Synka symbolický šek v hodnotě 20 000 Kč, k čemuž se připojili svými poukazy také přítomní zástupci organizací z Českých Budějovic a Českého Krumlova. I spolupořádající IPA odměnila své aktivní členy medailemi, čehož se zhostil viceprezident sekce ČR Mgr. Petr Dvořák. Poprvé v novodobé tradici večera a téměř po 15 letech přijali účast také zahraniční hosté z polské a maďarské sekce IPA, konkrétně z územní skupiny Leszno a Győr Moson Sopron megye. Již tradičně večerem provázeli členové jindřichohradeckého Klubu vojenské historie v uniformách prvorepublikového četnictva a finanční stráže, příjemně kontrastujícími s uniformami nepřekonatelné Hudby Hradní stráže a Policie ČR, která po celý večer hrála k tanci i poslechu.

Foto (zleva) předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Synek, ředitel Nadace policistů a hasičů PhDr. Vladimír Šutera, CSc. a zástupci základních organizací NOS PČR z Českých Budějovic a Českého Krumlova.

autor foto: Martin Cakl

Hana Millerová, Milan Synek


Vytvořeno 6.3.2015 8:23:26 | přečteno 1025x | Ing. Karolína Bartošková
load