1234

Sehnat práci po rodičovské? Pomůžou kurzy

Foto Maminky

Od 8. září mají rodiče z Jindřichova Hradce a blízkého okolí možnost bezplatně se zapojit do jedinečného projektu „Vítr do plachet“. Vše o projektu a jeho aktivitách se dozvíte v úterý 27. května a ve středu 18. června vždy od 10 hodin ve Skautském Univerzálním Domě za sportovní halou. 

Projekt „Vítr do plachet“, vám skrze komplexní soubor aktivit zahrnující základní a pokročilou práci s počítačem, praxi ve virtuální firmě, komunikační dovednosti a orientaci na trhu práce, bude simulovat návrat do práce nanečisto. Posláním projektu je podpořit rodiče při jejich návratu do zaměstnání. Projekt realizuje českobudějovická Attavena, o.p.s. a je určen zájemcům i uchazečům o zaměstnání, kteří pečují o dítě do 15 let.

Do projektu se mohou zapojit nejenom maminky na rodičovské dovolené, ale i rodiče, kteří jsou na úřadu práce a hledají zaměstnání,“ říká koordinátorka projektu Kristýna Vosátková. Účastníci projektu získají hlavně praktické dovednosti, které využijí v každém zaměstnání a vyzkouší si situace, které běžně zažívají lidé v práci. Otevírat se budou dva kurzy, jeden dopolední a druhý odpolední a výuka bude každé pondělí a úterý. Po dobu výuky budou moci účastníci pro své děti využít zajištěné hlídání. „Během kurzu budou mít také možnost udělat si různé rekvalifikace, školení či kurzy, které si sami vyberou a my jim je z projektu zaplatíme“, dodává Vosátková. Co je ale to nejdůležitější. Cílem projektu je pomoc účastníkům při hledání nového zaměstnání tím, že podpoří jejich nástup na pracovní místo na částečný úvazek tím, že zaměstnavateli proplatí mzdu po čas jejich zkušební doby.

Projekt Vítr do plachet je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu pro lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Účast v projektu a jeho aktivitách je tedy zcela bezplatná včetně hlídání dětí.

„Vítr do plachet" mi dal přesně to, co slibuje jeho název. Pomohl mi získat nové znalosti, sebedůvěru a nakonec i novou práci. Teď už si věřím, že něco znám, něco umím a mám co nabídnout. A navíc pro mě znamenal i nové přátelství. Byl to super půl rok. Hned bych se přihlásila znovu,“ říká účastnice kurzu Eva Štifterová.

Do kurzů v Jindřichově Hradci se bude moci zapojit celkem 20 maminek nebo tatínků. Organizátoři si pro ně připravili dva termíny informačních schůzek, na kterých se dozvědí vše o projektu a jeho aktivitách. Konají se v úterý 27. května a ve středu 18. června vždy od 10 hodin ve Skautském Univerzálním Domě za sportovní halou. Zájemci by se svým přihlášením neměli váhat, protože kapacita kurzů je omezená. Více informací získají zájemci na internetových stránkách www.vitrdoplachet.webnode.cz nebo u koordinátorky projektu na telefonu  774 223 428.

Foto: Maminky, které absolvovaly 1. cyklus projektu Vítr do plachet v Českých Budějovicích.

Za Attavenu, o.p.s. Kristýna Vosátková, koordinátorka projektu

ikona souboruLeták J. Hradec

Vytvořeno 13.5.2014 14:24:08 | přečteno 1607x | Vladislav Sochna
load