1234

Semtex a rozbušku přinesl v kraťasech na policii

pyrotechnik z ČB s vozidlem

Včerejšího dne hodinu a půl po poledni se do budovy policie, územního odboru J.Hradec dostavil na odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál muž, který vedl za ruku svou nezletilou dceru.

Ze svých kraťasů vyndal z jedné kapsy nejméně  70g plastické trhaviny PL Np 10 (SEMTEX 10) a z druhé kapsy 1kus rozbušky Ž se zápalnicí o délce nejméně 30cm. Sempex i rozbušku policistům odevzdal v rámci tzv. „Zbraňové amnestie“. Nálezce se  na základě zániku trestnosti k původu věcí odmítl vyjádřit. Policisté z oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál  ihned cestou operačního střediska  policie z důvodu přijetí náloživa a iniciátoru vyžádali  na místo pyrotechnickou službu z Českých  Budějovic. Přivolaný pyrotechnik převzal plastickou trhavinu semtex i rozbušku se zápalnicí  k bezpečné likvidaci.

V rámci „zbraňové amnestie“ bylo do dnešního dne na PČR, Územní odbor J.Hradec přineseno občany prozatím 25 zbraní a 220 kusů střeliva.

Policie varuje:

Občané, pokud naleznete výbušniny, miny, letecké pumy, rakety či jiné pozůstatky z II. světové války, případně jakýkoliv předmět toto připomínající, s předmětem rozhodně vůbec nemanipulujte a ihned  nález oznamte na tísňovou  linku 158. V případě Vaší neodborné manipulace ohrožujete nejen život svůj, ale i život a zdraví dalších osob!

por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Policie

pyrotechnik z ČB s vozidlem

pyrotechnik z ČB s vozidlem

 
trhavina semtex

trhavina semtex

 
 
Vytvořeno 5.9.2014 13:33:54 | přečteno 1795x | Ing. Karolína Bartošková
load