1234

Slavnostní ukončení projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“

1B 5ZS MgrNemcova 2

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil pro školní rok 2013/2014 již 6. ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“.

  

Knihovny, spolupracující se základními školami, každoročně  do tohoto celostátního  projektu přihlašují žáky prvních tříd, kteří pak navštěvují dětská oddělení knihoven a jejich akce, které mají malé prvňáčky motivovat k četbě a vychovávat ke čtenářství. Začínající čtenáři, kteří se projektu zúčastnili, dostanou za odměnu knížku, která byla napsaná a ilustrovaná výhradně pro ně a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit.

Ve školním roce 2013/2014 je to kniha spisovatelky Magdaleny Wagnerové a ilustrátora Pavla Sivky „Od A do Zet – Abeceda“.

Městská knihovna přihlásila žáky 1.A. a 1.B. z 5. Základní školy pod vedením svých učitelek Mgr.Evy Čeloudové a Mgr.Olgy Němcové. Celkem 55 malých žáčků navštěvovalo během školního roku 2013/2014 dětské oddělení na pobočce Vajgar, kde pro ně knihovnice připravila seznámení s knihovnou a zajímavé besedy. Velkým a určitě nezapomenutelným  zážitkem pro děti bylo setkání s populárním ilustrátorem a autorem dětských knih Adolfem Dudkem. Jeho energický a velmi zábavný projev děti vtáhl do světa klasických českých pohádek.

Dne 30.5.2014 se v městské knihovně děti zúčastnily slavnostního ukončení celého projektu.Za velké účasti svých rodičů a prarodičů byly děti slavnostně pasovány pohádkovým rytířem na čtenáře a jako odměnu obdržely z rukou ředitele městské knihovny Ing.Tomáše Dosbaby a knihovnic dětských oddělení již zmiňovanou dětskou knížku, krásně malované diplomy a čtenářské poukazy opravňující k roční registraci zdarma.


Už jsem čtenářem

1B 5ZS MgrNemcova 2

1B 5ZS MgrNemcova 2

 
1A 5ZS MgrCeloudova

1A 5ZS MgrCeloudova

 
 
Vytvořeno 5.6.2014 9:35:26 | přečteno 1357x | Vladislav Sochna
load