1234

Tisková zpráva z rady města 18. ledna 2023

cyklostezka - Rezkova-Dolní Skrýchov

Město požádá o dotaci na stavbu cyklostezky do Dolního Skrýchova. Stavět by se mohlo ještě letos. Kulturní nabídku ve městě letos obohatí dvě nové akce na náměstí – Vinný košt a Street Food Festival. Město poskytne dotaci na výměnný pobyt studentů gymnázia v německém Neckargemündu. Město požádá o dotaci na činohru, operu i provoz Výstavního domu Stará radnice. V roce 2022 město řešilo celkem 72 písemných dotazů podle zákona o poskytování informací. Podrobnosti a další témata z jednání rady města si přečtěte v tiskové zprávě.

Město požádá o dotaci na stavbu cyklostezky do Dolního Skrýchova. Stavět by se mohlo ještě letos

Rada města schválila podání žádosti o projektovou dotaci do 36. výzvy IROP zaměřenou na infrastrukturu pro cyklistickou dopravu na akci cyklistické propojení Rezkova ulice – Dolní Skrýchov.  Jedná se o novostavbu stezky pro chodce a cyklisty se společným provozem o celkové délce 1,7 km. Začátek stavby cyklostezky je u vchodu do areálu skateparku poblíž čerpací stanice MOL,“ přiblížil starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár. Dále stezka pokračuje za skateparkem a podél železničního nádraží. Na konci trasy stezka přechází na historickou cestu dubovou alejí, kde se napojuje na účelovou komunikaci a dále na silnici třetí třídy v Dolním Skrýchově. Na trase cyklostezky jsou navržena dvě místa pro odpočinek. Celkové předpokládané náklady na projekt jsou zhruba 21,6 mil. Kč včetně DPH. Pokud se dotaci podaří získat, mohla by stavba cyklostezky začít ještě letos v létě nebo na podzim.

Kulturní nabídku ve městě letos obohatí dvě nové akce na náměstí – Vinný košt a Street Food Festival

Společnost Vinný košt s.r.o. plánuje v Jindřichově Hradci na náměstí Míru uspořádat v sobotu 20. května akci Vinný košt. „Vinné košty se konaly v řadě českých i moravských měst a pořadatelská společnost má za sebou už přes třicet uspořádaných akcí. Do Jindřichova Hradce zavítá Vinný košt letos poprvé,“ upřesnil místostarosta Jindřichova Hradce Radim Staněk. Jde o trh se zhruba třiceti prodejními stánky, s širokou nabídkou vína, lahůdek, občerstvení a nebude chybět ani doprovodný hudební program a program pro děti. Rada města schválila smlouvu o spolupráci se společností Vinný košt s.r.o.

V srpnu pak plánuje společnost City Event s.r.o. uspořádat také na náměstí Míru akci Street Food Festival Jindřichův Hradec. „Festival se bude konat 19. srpna 2023 a představí mix světových kuchyní, jako je například jamajská, mexická, indonéská, španělská, asijská, americká nebo francouzská kuchyně,“ přiblížil místostarosta Jindřichova Hradce Radim Staněk. Festival nabídne i další pouliční delikatesy jako jsou šneci, burgery, belgické hranolky, sladké churros, makronky, donuty. Nabídku doplní stánky pivovarů, vinařství a kaváren. Součástí festivalu bude doprovodný program pro děti (skákací hrad, malování na obličej atd.)  a tematická hudebně-umělecká vystoupení bez pódia (latinskoamerická, africká hudba atd). Rada města schválila smlouvu o spolupráci se společnosti City Event s.r.o. na akci Street Food Festival.

Město poskytne dotaci na výměnný pobyt studentů gymnázia v německém Neckargemündu

Gymnázium Vítězslava Nováka navazuje po covidové pauze na tradiční výměnné pobyty žáků a učitelů partnerských gymnázií Neckargemünd a Jindřichův Hradec. Projekt studentské výměny se uskuteční letos v březnu. Celkem 29 studentů z Jindřichova Hradce bude v německém Neckargemündu v termínu od 6. do 10. 3. 2023 a studenti z Neckargemündu zde budou od 13. do 17. 3. 2023. Náklady na dopravu jsou vždy nejvyšší položkou celého projektu a pro mnoho rodin by v současné životní situaci byla cesta nedostupná. Rodiny ponesou vzájemně náklady na stravné a oplatí si ubytování, zaplatí autobus, pojištění, vstupy. Rada města schválila poskytnutí dotace na částečnou úhradu nákladů na dopravu ve výši 30.000 Kč.

V roce 2022 město řešilo celkem 72 písemných dotazů podle zákona o poskytování informací

Rada města schválila výroční zprávu města Jindřichův Hradec za rok 2022 o činnosti v oblasti poskytování informací podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. „V roce 2022 bylo podáno celkem 72 žádostí. Třiceti šesti žádostem bylo vyhověno zcela, ve dvaceti sedmi případech bylo vydáno rozhodnutí o částečném odmítnutí žádosti o poskytnutí informace, v šesti případech byla žádost o poskytnutí informací rozhodnutím odmítnuta zcela,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár. Poskytnuté informace jsou dostupné na internetových stránkách města Jindřichův Hradec zde. Pro srovnání v roce 2021 bylo doručeno celkem 78 žádostí.

Město požádá o dotaci na činohru, operu i provoz Výstavního domu Stará radnice

Rada města schválila podání žádostí o dotace od Jihočeského kraje z programů na podporu kultury a na podporu muzeí a galerií. Na tradiční Jindřichohradeckou činohru žádá město o podporu 140.000 Kč. Dalších 60.000 Kč na pořádání akce přidá město. Pravidelně kraj podporuje dotací také Operu na zámku. Na operu město žádá o dotaci ve výši 200.000 Kč, dalších 100.000 Kč zaplatí město ze svého rozpočtu. Třetí žádost o dotaci míří do dotačního programu kraje na úpravy v expozicích pro muzea a galerie. Město žádá o dotaci na nákup nástěnných výstavních vitrín do galerie Výstavního domu Stará radnice. Požadovaná výše dotace je 28.000 Kč a celkové náklady na pořízení vitrín jsou 40.000 Kč.

Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec bude žádat o pět dotací od Jihočeského kraje

Rada města schválila Vzdělávacímu a kulturnímu centru Jindřichův Hradec (dále jen VKC JH) podání žádostí do dotačních programů Jihočeského kraje. Z programu na podporu práce s dětmi a mládeží na pravidelné zájmové činnosti a vzdělávání žádá o 104.000 Kč na stávající pravidelnou činnost fotografického kroužku pro děti a mládež v Muzeu fotografie a MOM a  kroužku na Hvězdárně a planetáriu prof. Františka Nušla. Z dotačního programu na podporu živého umění VKC JH žádá o 84.000 Kč na koncerty v Muzeu fotografie a program v planetáriu. Z programu na úpravu expozic muzeí a galerií žádá centrum o 70.000 Kč na pořízení závěsných systémů, skel do rámů, prezentačních stojanů do expozic Muzea fotografie a Domu gobelínů. Na propagaci muzeí a galerií žádá VKC JH o 70.000 Kč a p dalších 70.000 Kč na podporu cestovního ruchu, konkrétně na tištěnou propagaci, rozšíření elektronické prezentace a audioprůvodce do expozice MF MOM.

Jindřichův Hradec se bude letos prezentovat na pěti veletrzích cestovního ruchu

Město Jindřichův Hradec se pravidelně prezentuje na tuzemských veletrzích a výstavách cestovního ruchu, ale i na zahraničních akcích. V současné době po covidovém období město využívá prezentaci na veletrzích a výstavách cestovního ruchu, které se osvědčily v minulosti, mají garantovanou vysokou návštěvnost se zaměřením na cílové skupiny, které naše město navštěvují. „Významným partnerem v oblasti propagace našeho města je dobrovolný svazek obcí Česká inspirace. Město Jindřichův Hradec je členem České inspirace od roku 2001.  Jedná se o možnost prezentovat naše město v rámci sdružení v expozici Czech Tourismu, která je považována za nejprestižnější v rámci propagace České republiky jak na tuzemských výstavách, tak i těch v zahraničí,“ vysvětlil starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár. V roce 2023 se bude město Jindřichův Hradec prezentovat na veletrzích Dovolená Ostrava 3. - 4. 3. 2023, Holiday World and Region World Praha 17. - 19. 3. 2023, ITF Slovakiatour Bratislava 20. - 23. 4. 2023, ITEP Plzeň - září 2023 a TC Lipsko 22. - 26. 11. 2023.

Jindřichův Hradec vyvěsí 10. března tibetskou vlajku

Rada města schválila připojení města Jindřichův Hradec k akci Vlajka pro Tibet formou vyvěšení tibetské vlajky 10. března 2023 na budovu radnice v Klášterské ulici. K celosvětové akci Vlajka pro Tibet, která je vyjádřením solidarity se zemí, kde jsou již 64 let potlačována lidská práva, se Česká republika aktivně připojila již v roce 1996, kdy vlajku vyvěsily první čtyři radnice. Město Jindřichův Hradec vyvěšovalo vlajku vždy 10. března i v minulých letech, kromě roku 2020.

Eliška Čermáková, tisková mluvčí


Vytvořeno 19.1.2023 15:04:47 | přečteno 758x | eliska.cermakova
load